| Cristicrs123 a întrebat:

Am 17 ani si am terminat 10 clase de profesionala si acum vreau sa abandonez, mi se intampla ceva prin lege daca abandonez?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai terminat 10 clase nu ti se intampla nimic, doar ca nu vei gasi de munca nicaieri, la anosirii astia, decat cu foarte mare greutate sau pe bani foarte putini.

| LisaJulie a răspuns:

Nu, este obligatoriu 10 clase, nu mai mult! Cumva vrei sa te angajezi in strainatate

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic, poți abandona când vrei tu, e decizia ta, doar că vei rămâne repetent și rămâi cu 10 clase

| TitoJacksana a răspuns:

Nu cred, daca ai 10 clase poti sa te angajezi dar sa nu-ti faci iluzii la vreun job bine platit. Cel mult agent de paza sau in salubritate.

| Whitte a răspuns (pentru TitoJacksana):

Nici agent de paza nu se mai poate acum.

| Whitte a răspuns:

Prin lege, nu patesti nimic. Dar tot prin lege nu vei putea sa te angajezi pe un post care sa-ti asigure un trai decent. Ce vrei sa faci cu viata ta?
Macar ai un atestat de meserie de la profesionala aia? Obtine-l ca sa poti sa te angajezi pe meseria ta.