| Alyn13 a întrebat:

Am auzit ca la testele initiale daca iei note mici media la materia respectiva nu trebuie sa fie mai mare decat cu 2 sau 3 puncte. Este adevarat?

3 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu cred.astea sunt niste rahaturi de teste intiale.cine isi mai aminteste dupa o vacanta lunga. daca era asa de destept funeriu testele astea le punea la sfarsit de an scolar cand ink mai stiam ceva

| RyugaHideki a răspuns (pentru tenshi261):

In mod normal se mai si invata in vacanta de vara, dar nu si in cazul la multi din tara din pacate. Ministerul astepta ca la testele care le vom da la finalul anului scolar din 2012 sa avem note mai mari la toate testele fata de notele care le vom lua in acest an. Allex...o testare initiala conteaza destul de mult. Poate nu iti dai seama, dar profesorii se uita la ele si stiu cum sa ne abordeze pe restul anului. Sa ne ia mai tare sau sa ne lase mai usor.

| Allexandrw07 a răspuns:

La o testare initiala este o lucrare ca oricare alta.Dar acestea nu se terc in catalog deci nu presupun ca nu trebuie sa invatati pentru ca in aceste lucrari este ceea ce stii domniile vostre!