| Ayaye a întrebat:

Am auzit ca transferul de la un liceu la altul se poate face si pe baza conditiilor medicale. Ma incadrez avand in vedere ca am cifoza, lordoza (66 si 65 de grade) si scolioza (20 de grade)? (Sunt nevoita sa port un corset special pentru minim 5 ore pe zi)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este motiv de transfer doar daca cu afectiunea respectiva nu esti apt medical pentru liceul la care esti.

| Ayaye explică (pentru Ioandelasal):

Apt in ce fel? scuze dar nu inteleg

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ayaye):

Din punct de vedere fizic, una este munca la un birou si alta munca pe teren sau intr-o meserie.