| Caba_Ciprian_2000 a întrebat:

Am auzit de la o persoana ca acum 2000 de ani sau mai mult PIATRA NEAMT era apa ( mare) si ca acum locuim pe fundul marii.
Este adevarat? Dupa forma muntilor si dupa forma cum este Piatra Neamt ar fi adevarat.
Ar veni sa cuprinda si alte judete?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca mai adaugi 3 zerouri te apropii de estimarile specialistilor.winking

| Caba_Ciprian_2000 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ai dreptate 2000000
Inseamna ca a fost apa

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Caba_Ciprian_2000):

Teoria asa afirma dar adevarul... este ca nu se poate stabili cu precizie cat timp a trecut de cand acea zona a fost un fund de mare