| troleibuz a întrebat:

Am auzit o idee, cum ca ura fata de persoane supraponderale vine din rasismul fata de persoane de culoare. Ce parere aveti? Din cate stiu, standardul de frumusete e asemanator in toata lumea, cu mici diferente. Chiar si in Asia femeile slabe sunt mai apreciate. Sunt multi negri in Asia?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

A ajuns Soarele sa se invarta in jurul negrilor, fabulos asa ceva! Pana si o jignire adresata altora li se cuvine, omenirea nu mai are colac de salvare. Nu are nicio legatura culoarea pielii cu persoanele supraponderale, pur si simplu persoanele suple si fit au fost mai mereu considerate atragatoare, mai sanatoase, mai frumoase. Nu cred ca lumea uraste persoanele supraponderale, ura e cam mult spus, doar le displac in anumite moduri, grasii mi se par cei mai amuzanti oameni, stiu sa faca haz de necazul lor cel mai bine.

Sunt destui negri si prin Asia in sudul continentului mai exact (India in special) mai sunt si prin Golful persic dar acolo mai mult sunt tuciurii decat negri.

| Wr3nch a răspuns:

Nu vine de acololaughing Asta o vrajeala inventata de unii supraponderali ca vezi doamne sa ii faci pe ei grasi e ca si cum ai jigni pe cineva de culoare.

In loc sa viseze filme ar trebui sa slabeasca, ca tot spre binele lor e.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dap, si eu sunt rasist, am jucat World of Warcraft si URASC gnomii
de unde vine asta? pai NU de la negrii, ci de la faptul ca Fuckzzard (Blizzard care a facut wow) considera "ok" sa poti sa fii omorat de un caracter pe care poti sa calci si sa il starcesti, asa, in gluma angry

ce au negrii cu asta, pai un negru poate starcii un gnome cu degeteul mic de la picior

buck flizzard

| Iote a răspuns:

Ce tampenie!
Persoane de culoare supraponderale ai sa gasesti doar in SUA. Si nici acolo toate. De felul lor sunt foarte supli. Asa ca ipoteza asta cade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesc grasii acum toate scuzele din lume numai sa nu cumva sa admita ca arata ca dracu grasimea in exces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supraponderalitatea si rasismul nu au legatura. Fetele slabe sunt apreciate universal. Negrii nu prea sunt in Asia doar migranti care mai degraba se indreapta spre europa. In asia sunt Maronii predominant in sudul Asiei dar nici acolo pretutindeni iar normele sociale le forteaza sa arate cat mai deschis. Sau arabii a caror muzica e foarte asemanatoarea cu manelele de la noi.
nu stiu cum sa zic dar cei din Magazinele Chinezesti sunt mai albi ca romanii in general

| Cheo0S a răspuns:

Femeile tinere nu neaparat slabe sunt apreciate.
Si care e standardul de frumusete asemanator in toata lumea? Daca te iei dupa acest standard majoritatea ar fi pedo cap de lut, ca aproape toate modelele au 14-17 ani.
Americanii apreciaza in general femeile plinute.