| dollydee a întrebat:

Am citit cateva din cartile scrise de Octavian Paler si au inceput sa ma fascineze... Aveti citate preferate de acest autor sau vreo carte anume care v-a impresionat?

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Heheee, sigur ca da! Citez la intamplare, ca nu pot sa aleg... "Nu rupe firul unei prietenii, caci si daca il legi din nou, nodul ramane. Cartile care mi-au placut cel mai mult sunt 'Viata pe un peron', 'Scrisori imaginare' si 'Apararea lui Galilei'. Bravo, Paler are cu ce sa te fascineze!

| helpu a răspuns:

În trecut nici zeii nu mai pot schimba nimic. happy mereu ma gandesc la acest citat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Caută poemul "Avem timp...", e cutremurător!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/