| wolder a întrebat:

Am citit intr-un articol ca trebuie sa citim macar 40 de pagini pe zi, asta inseamna 1h si 15 min. Asta aduce beneficii, pe care le poti afla aici:
http://1cartepesaptamana.ro/10-beneficii-reale-ale-citit ului/
Intrebare ar fi. Constientizezi adevaratele beneficii ale cititului?
Deci, tu cat citesti in medie pe zi? :D

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

În medie, undeva la 50 de paginii.
Depinde, uneori citesc o carte într-o zi sau două și nu mai fac nimic altceva, alteori mă dedic altor lucruri.

| Danzell a răspuns:

Citesc permanent. poate te referi la citit carti.

partea cu exprimarea si relatiile interpersonale nu sunt de acord. pentru dezvoltarea celor doua consider comunicarea propriu zisa ca solutie.
Nu poti pretinde ca stii sa vorbesti daca citesti. sunt chestii separate care au nevoie de activitati diferite pentru a le creste nivelul