| walika6699 a întrebat:

Am cum să fac rost de o scutire pe tot anul pentru ora de sport? nu am probleme de sănătate doar ca nu suport sportul ca ma simt inconfortabila in corpul meu si pur si simplu mi se pare mie jenant, vreau doar sa stiu daca e posibil sa fac rost cumva

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. In viata asta nu putem face numai ceea ce ne place.
Dar se pare ca generatiile de azi, asta cred, ca fac numai ceea ce le convine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de aia te simți inconfortabil, că nu faci sport

| Yaesmin a răspuns:

Eu am încercat, în fiecare an.

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să treci la toate disciplinele de la școala. Inclusiv la sport.

| MistarGoGu a răspuns:

Nu prea! Doar DACA ai probleme grave cu inima care NU permit efort fizic intens și asta DOAR de la un medic specialist cardiolog /medicina sportiva!
Nu sunt nici profesorii de sport ASA prosti sa ia " de buna " o scutire!
În facultate se face și parte medicala la Ed.Fizica nu poți sa-i prostești asa ușor!

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu ai cum. Te simti "inconfortabila" in corpul tau gras? Mergi la orele de sport si slabeste.

| walika6699 explică (pentru Valentinaldoilea):

Nu sunt grasă am 51de kg? am eu altceva ce nu-mi place

| Curcubeulrosu a răspuns:

Miscarea regleaza o serie de hormoni si te face sa te simti mai bine pe ansamblu. Ar trebui sa faci mai multa miscare (zilnic) chiar daca transpiri mult si o sa scapi de tampenia aia de depresie.