| karma123 a întrebat:

Am dat un search pe google despre durerile de sold,scria că este un simptom al cancerului osos,menționez că din toate simptomele cancerului osos am doar 1, durerea de sold

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi de la rinichi, intestine sau o forma de manifestare a lombagitei, al uzurii femurului etc.
Doar o invetigatie medicala poate da diagnosticul corect.

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani durerile de sold au alte cauze, nicicum cancerul osos.
Aceste cauze ar putea fi: lovitura in sold, greutatea corporala, cresterile rapide, luzatie de sold.
Mergi la medicul de familie si dupa ce te consulta iti va spune ce ai.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Intrebarea fiind?
Daca te doare mergi la doctor, sa nu se agraveze. Sunt sanse reale (peste 99%) sa nu ai cancer osos, insa da, e si asta o posibilitate. (din nou, una extrem de mica)

| karma123 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Mulțumesc de răspuns, mă doare dar nu mereu odată la 2-3 săptămâni mă doare câteva ore și după trece

| LittlePoppy a răspuns:

Nu mai cauta pe google. Cauta medicul ortoped. Cat mai este timp si nu se agraveaza afectiunea pe care o ai. Presupun ca este doar osteoporoza dar poate deveni grava.

| Ionut123987 a răspuns:

Nu mai cauta simptome pe google ca te tampesti de tot. Dacă as fi mă-ta te-aș închide într-o peșteră... Măcar asa nu mai poți cauta și întreba prostii pe net. Du-te la doctor ca aici nu da nimeni 2 bani pe tine