| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut 2 compuneri: una sa se termine cu ` baiatul s-a uitat in ochii mei si a zambit. I-am salvat viata. si una care sa inceapa cu `intotdeauna imi voi aminti prima zi de...`. As vrea o idee, ceva.,, nu intreaga compunere.Thanks

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Sunt pentru scoala?

Daca da :A doua poate incepe cu :

Intotdeauna imi voi amintii prima zi de scoala...

Si prima : Incearca sa creezi o poveste despre un personaj care sa zicem iti este ruda si nu stiai big grin

| GnnAndra a răspuns:

S-a uitat in ochii mei si a zambit, cu jumatate de gura deoarece era confuz...Insa oricum zambetul lui m'a topit! Nu vreau multumiri nu vreau cadouri pentru asta... Vreau doar ca el sa aiba aceleasi sentimente care le am eu pentru el. vezi tu cum faci. nu stiu despre ce e vorba bine! iar a doua thinking Intodeauna imi voi aminti de ce ma aflu aici. de fapt nu stiu despre ce e vorba in a doua. Dar macar am dat o idee la prima big grin. succes la compus.

| pisy98maria a răspuns:

Pentru prima cu baitul: poti zice ca era odata un baiat care mergea cu bicicleta si era cat pe ce sa se loveasca dar tu l-ai oprit. iar la adoua cu prima zi poti spune despre: prima zi de scoala, prima zi cand... cand ai citit o carte sau ceva de genul.