| Bubble_7593 a întrebat:

Am de facut o compunere " O aventura pe mare" ceva idei? Va rog ajutati-ma puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Flori a răspuns:

Uite,iti recomand sa citesti postarea aceasta:
http://calatoriiprinlume.blogspot.com/2009/08/o-calatorie-pe-mare.html
Poate te va ajuta, macar putin.Bafta.

| valutzza a răspuns:

Pai.1..plecarea pe mare.2.descrierea peisajului...3.actiunile savarsite.4.plecarea de pe mare.5.sosirea acasa.6 ce te-a impresionat foarte mult.si in rest ai nevoie doar de ideiile tale.succes!

| LuizaElena a răspuns:

O idee:descrierea intregului peisaj, 2)cum te-ai pregatit 3. ce ai observat(ce ai facut) 4.ce ti-a atras atentia 5 cum te-ai intors 6 ce ti-a placut mai mult.