| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut un rezumat de 200 de cuvinte in limba romana si nu stiu daca se numara si "pe, al, si". ajutor happy

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu conteaza de cate cuvinte e...conteaza cate randuri are

| Tzitzi12 a răspuns (pentru Narcis2007):

Bine ca nu conteaza cate cuvinte SUNT. Insa fata a intrebat daca se numara si cuvintele pe, al, si. Insa tu te crezi mai destept

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Si alea sunt cuvinte. Dar tu crezi ca stă cineva să-ti numere tie 200 de cuvinte? Sa fim seriosi. Cati copii sunteti in clasă? Tu crezi ca profa aia n-are altceva de facut decat sa numere? Se merge pe aproximatie, vede lungimea referatului/rezumatului. Deci, nu-ti face griji degeaba.

| Predator30 a răspuns:

Da se numara.

| 78buc a răspuns:

Desigur ca se numara

| Tzibic_Ciprian_1992 a răspuns:

Normal k se numarawinking