| sylverr47 a întrebat:

Am de facut un ziar studentesc pentru facultate. Are careva o idee mai geniala pentru un nume la un astfel de ziar? big grin

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce nu spui ce facultate?
Un nume potrivit depinde si de profilul facultatii. Ce-ar fi sa alegi un nume latinesc?
Succes!

| Flav a răspuns:

Freedom.
We are the future.
Initiatorul.
Inventive.
Prinsi in viata.
Calatorul.
Speranta.
Fratia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Star 2010.

| Mistik a răspuns:

Coolbig grinbig grinbig grin un nume potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziarul "literelor"
3 litere, 2 cuvinte, 1 ziar

p. s. iata si un LOGO sau un MOTTO : Actuala "presa" in procentaj mare este o clasa de SCANDALAGII, presa ar trebui sa fie independenta dar nu cred ca este asa. Presa in procent de peste 80 la suta: fara talent de jurnalism, care NE POLUEAZA. Asistam la un razboi de AGRESIUNE impotriva cititorilor. Avem nevoie de o REVOLUTIE media - ziare si televiziuni realiste.

| sylverr47 explică:

La Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism, Universitatea Al. Ioan Cuza - Iasi UAIC.