| rolly3342 a întrebat:

Am de prezentat la pedagogie un mod de invatare al copiilor:acela este debate("dibeit" ) educational. tin sa mentionez ca nu e tema, trebuie sa prezint in fata colegilor si as vrea niste idei referitoare la subiect.mersi ceau.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa-ti alegi o tema si sa imaginezi ce argumente va formula fiecare grup pentru apararea opiniei imbratisate: grupul sustinatorilor si grupul contestatarilor. Poti alege pentru dezbatere un caz divers aparut in presa sau chiar un roman.