| anonim_4396 a întrebat:

Am depus dosarul pentru a ma transfer de la științe ale naturii la filologie, am trecut a 10 a. Vreau sa stiu in ce consta aceasta diferenta? Ce ar trebui sa stiu? Va trebui sa dau o proba scrisa și orala?

1 răspuns:
| razzviy a răspuns:

Pai o sa dai diferente, adica probabil toata materia pe care ai ratat-o in anul trecut, si v-a consta in probe scrise la fiecare materie diferita, pe care nu ai avut-o la profil precedent, dar cum e Romania, probabil o sa te lase sa copiezi si totul o sa fie eazy... acum depinde si de scoala... dar per total, o sa fie examene scrise din materia predata in anii anteriori al profilului la care doresti sa te transferi