| DANMT a întrebat:

Am depus o contestatie la matematica, la care am luat 9, 25. Eu sunt convins ca nota mea de la matematica ar trebui sa fie 9, 50. Daca primesc 9, 50 dupa contestatii, care nota se va lua ca nota finala? 9, 25 sau 9, 50?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut degeaba contestatie, daca nota din contestatie nu este mai mare cu cel putin 0, 50 atunci ramane valabila nota de la corectare, respectiv 9, 25.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!
Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.

Deci, la exemplul menţionat de tine vei rămâne cu 9, 25 laughing

Toate cele bune!