| CokoStar a întrebat:

Am discutat la Civică, că dacă un bărbat are mai multe soţii se numeşte,, poligamie", dar dacă o femeie are mai mulţi soţi asta cum se cheamă?

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Tot poligamie, denumirea nu are treaba cu sexul persoanei in cauza. Toate exemplele se refere la barbati pentru ca in cele mai mult cazuri de poligamie cel poligam este barbatul

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Polimanie?! ( poli- man-ie ) sau poli-manie.

| Gmcc a răspuns:

Curvasaraielaughing glumeam! Probabil tot acelasi termen il are, merge pentru amandoua tipuri de sex!