| Randy2134821395 a întrebat:

Am doua intrebari: daca imi depun dosarul pentru somaj acum, anul urmator mai pot intra la facultate la buget? Ma afecteaza cu ceva? Si urmatoarea: am auzit ca nu se mai pot depune dosarele dupa 1 august, e adevarat? Mentionez ca sunt proaspat absolvent al liceului cu bacalaureatul luat

Răspuns Câştigător
| catalin994 a răspuns:

Dosarele pentru somaj s-au depus intre 29 mai si 29 iulie. Nu mai poti depune acum dosarul.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În prima etapă, în MAXIM 60 de zile de la absolvire, trebuia să mergi la AJOFM pentru luarea în evidenţele AJOFM ( "Pasul 1" ).

La 60 de zile după aceea, se poate solicita ajutorul de şomaj şi se poate depune dosarul cu actele ( "Pasul 2" ).

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.