| Alex Ionescu a întrebat:

Am facut la matematica M1 la bacalaureat de 4, 9. Pot sa primesc 5?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Vei primi cu siguranţă 5-ul, stai liniştit. În momentul când profesorii corectează lucrarea o fac în favoarea elevului, iar la note de 4. 20, 4. 50, 4. 80 de regulă se mai "trage" din toate părţile ca să iasă 5. Şi la examen şi la bac tot timpul au fost o grămadă de note de 5. 00, iar acel 5. 00 îţi dai şi tu seama că n-a fost curat.
@driana, copilu s-a verificat ulterior şi şi-a calculat punctajul în funcţie de cât a făcut, şi i-a dat 4. 90, deci de meritat mai mult nu "merită", dar i se va da, asta vreau eu să subliniez, iar dacă nu-i dă 5-ul chiar dacă va face contestaţie şansele să-l ia vor fi şi mai mici, pentru că din câte ştiu eu la contestaţii nu prea se mai dă punctaj din burtă, eu aşa ştiu, poate mai nou notele la contestaţii se dau pe ochi frumoşi, asta nu mai ştiu.
"ori mituieşti un prof" - care prof? unu la alegre? nici mama melcului nu o să ştie cine-ţi corectează lucrarea, + de asta sunt 2 profesori, iar dacă diferenţa dintre notele date de cei doi este mai mare de 0. 5 P, lucrearea va fi recorectată. Aşa că tu te-auzi ce spui? Idem acelora care şi-au mai dat cu presupusu că la 4. 90 nu se dă 5, nu le-am dat stupid că n-am dat la nimeni până acum, şi să nu fie ei primii, dar meritau...hee hee
O zi frumoasă! happy

20 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Da, daca depui contestatie.Succes.Fundita?

| yellowalien a răspuns:

E posibil, dar depinde de prof. Sunt unii care dau cateva sutimi ca sa treaca elevii bacul... iar altii sunt ghertoi si n-ai ce sa le faci rolling eyes In caz de ceva mai ai o sansa la contestatie.
Sper sa ai noroc la corectori! Bafta!

| andre999 a răspuns:

Meriti tu 5 daca ai facut de 4, 90? Cat sti atata iei. In loc sa invati te gandeai cum sa furi poftim ce semeni aia culegi.

| Xonia a răspuns:

Daca faci contestatie

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Și eu am fost în aceeași situație.
Mă autoevaluasem pe la 4. 50 - 4. 70 și m-am trezit cu 5. 00.
De obicei, cînd nota reală este pe la 4. 50, profesorii fac tot posibilul să dea 5-ul.

Sînt șanse destul de mari să promovezi.

| pnKK a răspuns:

De obicei la asemenea note se da 5-u. Desigur daca cel/cea care iti corecteaza lucrarea e mai indulgenta. Si nu e ceva de genu "privirea inainte". In cele mai multe cazuri se da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca faci contestatie.Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de comisie, daca e buna comisia poate sa-ti dea si 5 si mai mult 5. 10 5. 20
Deci depinde de comisia de corectare.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primesti garantat 5, asta daca ai o nota care sa treaca de 4, 5. Daca te-ai autoevaluat corect, da, vei lua nota de trecere, iti spun sigur!
Dar retine ca daca si la celelalte probe vei lua tot atat, e inutil cinciul acela, pentru ca pici BAC-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andre999 Hahaha
Vezi puştiu aici.
Am mai spus depinde de comisie dacă e îngaduitoare sau diabolică.
Oricum suntem oameni cu toţii, prea multa ora pe oameni în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o sa primesti, poate sa fie minune Dumnezeiasca sa primesti.
Acuma asta e parerea mea.
Vezi si tu
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat 3. 55 la bac la mate. jhi la celelalte am luat note mari.am facut contestatie. e posibil sa imi dea 5-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat 3.55 la bac la mate.jhi la celelalte am luat note mari.am faqt contestatie.e posibil sa imi dea 5-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles eu tot ce este trecut de 50 de sutimi se da.deci s-ar putea sa nu primesti. eu am luat 3, 85 dar cum naiba nu pot sa imi dau seama crying am facut prima parte perfecta exact ca pe barem si erau din start 3 puncte si cu unu din oficiu 4 puncte plus ca am mai lucrat si pe la celelalte subiecte deci un 5 se putea scoate zic eu. dar cand nimeresti profi la corectat ai draq nu ai ce face. la mine in liceu din 292 de persoane decat 90 au luat. in rest au fost picati la matematica sau fizica.este imposibil asa ceva straight face eu de regula am invatat pentru bac.si am luat note destul de frumusele la romana 9, 40 si la biologie 8. 75. dar ce da fac cu matematica asta? duminica la contestatie erau 200 de persoane, a fost dezastru sad sper sa ai succes si sa iei 5-ul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat la matematica 5. 00 la fizica 6. 05 si la romana 6. 50. Media mi-a iesit 5. 85, in concluzie am picat sad! Am depus contestatie la romana pentru ca sunt foarte nemultumita de nota avand in vedere ca am facut toate exercitiile si cand m-am corectat dupa barem mi-a iesit peste 7! Am vreo speranta sa iau 45 de sutimi la contestatie? Pt ca de atat am nevoie. crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil sa nu-ti dea 10 sutimi... orice prof, oricat de chitra ar fi iti da un 10 sutimiwinking

Si eu am luat la bio 4, 30 credeti ca exista vreo posibilitate sa-mi dea 5? Nu prea are de unde sa-mi scoata 5...la mine la liceu din 240 de elevi 44 au luat bacul, asta e, mai sunt 2 zile de stres pana la vederea raspunsului de la contestatie. Succes la toti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata matematica fara profesor! http://matepenet.22web.net/

| Alex Ionescu explică:

Salut! Eu unul am trecut cu 5. 9 la matematica.La 3. 5 este aproape imposibil sa iei 5 daca nu dai spaga la cine trebuie.Bafta la contestatie

| Alex Ionescu explică:

Am luat 5. 9 la matematica! Multumesc tpu.ro pentru sprijin. happy

| cretzoo a răspuns:

Exista o singura sansa sa primesti 5. sa depui contestatie si la a doua corectare sa pice un om care sa vrea sa te treaca, nu prea stiu cum ai facut tu de 4, 9 ca fiecare exercitziu e 0. 5 si nu se dau jumatatzi de puncte din cate am inteles