| andyyeyujks22828288jww a întrebat:

Am fost admis la facultate (UTCB) si peste 2 saptamani incepe facultatea, dar m-am razgandit si as vrea sa mai astept un an (gen sa inghet anul sau ceva) si sa fiu sigur ca inca am locul acolo si sa nu trebuiasca sa ma inscriu iar sau ceva. Se poate? Daca se poate ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neprezentarea in primul an de facultate duce la exmatriculare.

Poti sa ingheti anul medical, daca aduci dovezi de la o comisie medicala ca ai picioarele in ghips si nu te poti deplasa la facultate, sau ai operatie pe cord deschis, ori pe creier si necesiti spitalizarea cateva luni.

| Dragobeta a răspuns:

Primul an nu se poate ingheta. Ori te duci, ori renunti si dai admitere anul viitor.