| Mortish a întrebat:

Am fost repartizat pe un profil Resurse naturale si protectia mediului, dar am inteles ca este un profil real.Eu doream sa merg la filo....Este greu acest profil?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Profilul la care ai fost repartizat este cumva între Uman și Real.
Vei da teză și bac la Română, Matematică (M_tehnologic), Biologie/Chimie/Fizică.

Nu vei face matematică grea, dar nici cea mai ușoară. Nu e un profil ușor dacă nu te descurci la științele exacte. Dacă în gimnaziu aveai media 8-9, la acest profil ai putea avea 10.

| Mortish explică (pentru AC4S4):

Multumesc,dar eu mereu am avut media 10 la romana, si 6 la mate...chiar nu stiu cum am nimerit eu acest profil...

1 răspuns: