| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o dilemă, poate mă lămuriți voi.

De ce unii elevi/studenți sau ce or fi ei copiază și la simulări sau teste predictive, care nici nu se trec în catalog? Ei nu înțeleg că așa fac doar să inducă în eroare profesorii și să nu fie pregătiți corespunzător?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Probabil ca să nu-şi deterioreze imaginea de elevi silitori şi implicaţi.

11 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Exerseaza pentru testul adevarat.

| Criss_2552 a răspuns:

Ca sa nu le tina parintii predica, chiar daca nu se trec notele, unii parinti iau in considerare din pacate...

| andrutza1323 a răspuns:

Pai ei faca asa ca daca la examen de exp iau o nota mai mare decat la o simulare prin copiere prof nu face dif intre nota la examen si cea de la simulare.tongue ca asa daca o ia mai mica la simulare profu zice : Cum de ai facut progrese asa de mari intr-n astfekl de timp.tongue parerea mea

| Al3xBest a răspuns:

Copiaza ca nu sunt tocilari ca unii care posteaza UNELE intrebari aiurea...cred ca se simtlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Al3xBest, arzi bă!
Că tocilar nu înseamnă ce crezi tu. Este acela care învață tot pe dinafară fără să priceapă o iotă. Nici nu ai citit tot, eu mă refeream la testele predictive, copil cu crengi!
Dar hai să te iau cu mărunțișuri: Știi ce e un cocalar?
1. Are nume de jm3kh3r, Al3xBEST detectat
2. Are c1fr3 în loc de nume. Al3x detectat

Acum, vezi că te așteaptă niște băieți să ieșiți la agățat dă gajiki, îl au pe nea` Salam pe difuzor, poate se uită o cățea la voi, just try.

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

Pentru ca ei nusi invata niciodata si copie de la tocilari

| georgesur a răspuns:

Nu cred ca sunt ei de vina! Vina apartine familiei(care nu da atentie educatiei morale), scolii(care permite furtul), societatii(care ne serveste zilnic"modele de succes"analfabete) si mediei (televiziunile prezinta 24 de ore pe zi VIP-uri:"fotbaliatori","top-modele" si "cintarete" bine dezgolite,manelisti,politicieni hoti si tupeisti, interlopi "de succes", etc). De ce ar invata (si n-ar copia) copiii astia?

| giuly a răspuns:

Îşi fac încălzirea.

| Insomnii a răspuns:

Se pregatesc de marea provocare...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este problema lor când nu vor mai "reuși" acest lucru la un examen adevărat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc naibii de răspunsuri, celor care au înțeles naibii întrebarea. Ce naibii nu e clar în asta?
Înterbarea suna așa corect, bă: DE CE SE COPIAZA LA TESTELE PREDICTIVE, ADICA ALEA DE LA INCEPUT DE AN IN CARE NE TESTEAZA CUNOSTINTELE CE NE-AU RAMAS DIN VACANTA SI CARE NU SE TREC IN CATALOG, DECI NOTA NU SE PUNE?

Și NU AȘA: DE CE SE COPIAZA LA TESTE?

(paranteza scrisa pe care nu trebuie neaparat sa o citesti pentru a putea posta acest raspuns si pentru a avea majusculele naibii pereche cu ceva ca altfel imi apare textul ala lung cu rosu...deci mai bine nu citi fiindca acum scriu aiurea doar de a scrie)