| Andreea_Mihaella_1998 a întrebat:

Am inteles ca pentru a ajunge intr-o clasa mai buna la facultate trebuie sa iti faci un portofoliu. Cum sa trebui acesta sa arate? (diplome gen examen,voluntariat, cursuri)In ce format ar trebui facut?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultate nu exista clase in primul rand.
in al doilea rand nu exista grupe mai bune si grupe mai rele, studentii sunt impratiti oarecum alfabetic.

Portofoliu tau nu va ajuta la absolut nimic

| SkyPilot a răspuns:

Clasa se numeste grupa. De obicei facultatile au interesul ca grupele sa fie cam de valori egale. Doar daca facultatea are un proiect mai deosebit se intampla ceea ce povestesti tu.
Nu exista un format anumit, iar ceea ce pui in el depinde de domeniul tau. Poti gasi idei aici:
http://www.bgsu.edu/......olios.html
Ar fi o idee buna sa iti aduni toate realizarile in toate domeniile intr-un singur loc. Asa ceva iti poate fi de ajutor la gasirea unui loc de munca in viitor, sau la inscriere in oorganizatii profesionale, politice etc.

| Andreea_Mihaella_1998 explică (pentru SkyPilot):

Nu imi functioneaza linkul

| SkyPilot a răspuns (pentru Andreea_Mihaella_1998):

L-am mai incercat odata si imi merge. Mai incearca-l. Ar putea sa limiteze accesul in functie de zona in care locuiesti. Daca tot nu iti merge, as putea sa iti copy continutul paginii.
Ai putea sa google si singura dupa "student portfolio format" si alte variante asemanatoare. Mie mi se par mai relevante rezultatele cautarii cu google.
Am vazut si cealalta conversatie. Tu urmeaza-ti drumul tau si lasa-i pe altii sa spuna ce vor. Macar daca gresesti, e de preferat sa gresesi cu mintea ta, nu la sfaturile altora.

| cristi10grei a răspuns:

Mai bine stai cuminte happy nai idee ce te asteptaa happy

| Andreea_Mihaella_1998 explică (pentru cristi10grei):

Sa inteleg ca n am voie sa ma interesez de viitorul meu? :\

| Andreea_Mihaella_1998 explică (pentru cristi10grei):

Daa e foarte ok sa nu mi pese de viitorul meu, multumesc :*

| cristi10grei a răspuns (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Woow ba daa cum sa nu sincer te indem sa urmezi visul si vitorul sa ajungi mare si iubita :* dar ma refeream ca ai mult de invatat scuze daca te-a deranjat ce am zis pop inca o data iarta-ma