| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la un liceu teologic adventist pe mate -info, eu fiind creștin ortodox. În liceu o să aibă ceilalți ceva cu mine că sunt de altă religie?
Profesorii o să mă trateze diferit că sunt de alta religie?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Este liceu privat. Profesorii te vor trata la fel ca pe ceilalți elevi. Iar bullyingul colegilor va fi la fel ca într-un liceu normal - de stat

| linarkfts a răspuns (pentru gabicoo):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind liceu teologic adventist va trebuii sa te adaptezi religiei la care te-ai inscris de buna voie si nesilit de nimeni.
Inscriindu-te ai ACCEPTAT religia si regulamnetul scolii!

| linarkfts a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru raspuns!

| gratargratar a răspuns:

Vor incerca toti sa te converteasca.

In orice caz, muta-te de acolo cat mai repede, ca liceele astea adventiste si sectare sunt cele mai slabe. Ma refer strict la pregatirea ta intelectuala. Bafta.

| linarkfts a răspuns (pentru gratargratar):

Serios? Chiar și profesori vor încerca să mă convertească? Nu se învață in astfel de licee? Eu mă voi muta de al anul in alt liceu.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Mă copile... Daca esti creștin ortodox, nu ai ce caută printre satane! Punct
Transferate cat de repede posibil

| linarkfts a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Sunt atât de rai adventiști? Eu mă voi transfera, orcium de la anul in alt liceu.

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Aha, deci ești fan Șosoaca. Asta suna a discursul ei copy-paste.

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

Ești serios de spargi...

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Si tu esti mai rau decat pare...

https://www.tpu.ro/......e-conduce/

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

Here we go again...
Și de ce crezi matale ca această postare a mea indica faptul ca îmi place de Sosoaca?

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

+Diaconescu e Diaconescu, și Sosoaca e Sosoaca