| miha90z a întrebat:

Am intrat si eu sa vad notele de la bac, de la fostul meu liceu si nu am inteles ceva big grin la " Limba modernă studiată - competenţe" notele sunt ceva de genul : B1-B1-B1-A2-A2, B1-A2-B1-B2-B2 etc. Imi exp si mie cineva cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Sunt niste calificative, gen note:A1, A2, B1,B2.
Cel mai bun calificativ e B2, cel mai slab e A1.
Primul calificativ din cele 5 pe care le primesti la bac se refera la intelegerea textului audiat, al doilea la intelegerea textului citit, al treilea la producerea de mesaje scrise, al patrulea la producerea de mesaje orale, si al cincelea la interactiune orala.

3 răspunsuri:
| miha90z explică:

@alysk84ever14 : Liceul Teoretic "Mihail Sadoveanu", Bucuresti

| Anonnnnn a răspuns:

Sunt nivelele de pregatire a acelei limbi
gen, cam de ce nivel stii acea limba

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Cum se numeste fostul tau liceu? ca sa stiu sa ma uit si eu la note