| RayKzor51 a întrebat:

Am luat 4 la mate în bac și am nevoie de 5 sa promovez. Sunt disperat ca nu reușesc sa iau 5! Ce ma sfaturi îmi puteți da ca în 37 de zile pana la a doua sesiune sa reușesc la un 5? Chiar nu mai suport! E a 3 oara când îl pic la mate. Sunt mate info (M1). Îmi puteți recomanda și site uri ceva utile

Răspuns Câştigător
| Anair43 a răspuns:

Buna. Am fost in aceeași situație. Dar la mine au fost alte probleme. Am fost la real eu. Și am fost marginalizată de Profi, că așa merge treaba prin scoli, pe pile. Am picat și eu la mate tot de 3 ori, dar îți spun ce am făcut eu : am comandat manualul de clasa a 12 de pe net, îți dă și o broșură, ar fi bine sa o cam tocești! Am făcut pregătire la mate de la 0. Eram bata. In 2 luni am învățat matematica de o visam. 12 ore pe zi. După astea 2 luni de pregătire am renunțat la meditații. Nu mai aveam bănuți. mai și iunie am făcut pregătire. Bacul l- am dat în toamna. Am lucrat tot manualul de clasa a 12 a, și broșura. Și am mers și la serviciu in perioada asta. Învață regulile semnelor, formulele matematice, daca le știi nu ai cum sa nu știi să rezolvi. La mine au Fost 12 h pe zi de munca intensă la mate până în toamnă. Am luat 9, 04 o nota care nu m-am așteptat. Scuze daca am scris cu greșeli, am zis să îți rasp rapid. Nu te descuraja. Poți! Eu am fost tufa! Habar nu aveam, și încă ceva nu a crezut nimeni în mine că voi lua bacul și cu nota asta. Pe binevoitorii ăștia lăsai sa vb, ii roade invidia că vrei sa dai apoi la facultate?! Mergi și la facultate, normal! Nu îți dau ei de mâncare! Daca nu ești bun pe ceva asta nu înseamnă că ești un "ratat " Idioții sunt ei, care se baga in seama aiurea și aruncă pisica in curte la vecinul! Oferă ura ei, e bun că e gratuita! Mult succes! Și haide pe toamna anului acesta! Poți! Bafta

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apucă-te de invățat. Lasă site-urile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Ce ma sfaturi îmi puteți da"

ce zici sa inveti?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Tot anul o freacă pe la școală iar acum a venit scadența.

| LisaJulie a răspuns:

Probabil nu ai avut un profesor care sa îți explice, in acest caz trebuie sa îți găsești un profesor bun

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Cu cine ai făcut pregătire pana acum?

| DontActLikeMe a răspuns:

Https://www.youtube.com/@PauzadeMate
Axeaza-te pe subiectul 1 si pe punctele a si b de la problema 1 (sub 2/3) care in general sunt usurele.
Succes

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Sper sa nu mergi la facultate la ce note ai

| RayKzor51 explică (pentru iHATEIDIOTS):

Nu merg la facultate, vreau doar sa promovez bacul.

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru RayKzor51):

Invata.

| OmBanal33 a răspuns (pentru iHATEIDIOTS):

Cu asa gandire -_- Dar suntem in Romania, mai toti aveti aceasta parere de "bacul este universul" Si eu am picat la mate in vara, l-am luat in toamna si sunt la facultate o_o stiu greu sa crezi asta... dar da... o materie de genul acela care pentru unii nu este usoara poate ingreuna accesul la o facultate ce tine de pasiunea individului

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru OmBanal33):

De unde stii tu ca o sa il ia ca tine?

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru OmBanal33):

Bacul este important daca vrea o cariera. Daca se abitioneaza poată ca il ia.Ma deranjeaza ce i care vor facultati mari dar nu pot fi capabili.

| OmBanal33 a răspuns (pentru iHATEIDIOTS):

De ce esti pesimist? Raspunde omului la intrebare si gata...
Partea cu "Sper sa nu mergi la facultate" este cel mai prost sfat -_-

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru OmBanal33):

Tu si cu el bff la alegerea si favorizarea personajelor idioate din desene dubioase.

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru OmBanal33):

Este cel mai bun sfat pentru multi ca ei.Ne ajuta tara să nu mai avem o asemenea reputatie.

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru OmBanal33):

Am terminat de vorbit cu ciudați care cred ca pot ajunge de parte in viata dar trec scoala ca prin garla doar ca au noroc. Extra ciudati la ce placeri dubioase a ti putea avea illuminati si un psihopat din benzi desenate cu gay p•rn

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru OmBanal33):

Ce facultate?

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Mate info cu 4 in bac.

| RayKzor51 explică (pentru iHATEIDIOTS):

Da se poate, ca nu sunt bun la mate. M-am dus ca imi place informatica. Daca ai de gand sa imi dai hate, n-ai decat!

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru RayKzor51):

Daca nu esti bun la matematica degaba ai mers la mate info.Se observa din ce mai mult ce destept esti.De ce nu faci niste cursuri de calificare in it in loc.

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru iHATEIDIOTS):

Obsedia care o ai fata de calculator te a dus in păcatul asta

| RayKzor51 explică (pentru iHATEIDIOTS):

Da, nu sunt inteligent la matematica, dar vreau sa am bacul. Nu stiu daca e sa aleg cursurile de calificare.

| RayKzor51 explică (pentru iHATEIDIOTS):

Da... asta e acum, merg inainte

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Eu zic sa te lasi ca nu o sa termini facultatea.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Cred ca esti ocupat sa te uiti la BL benzi desenate

| RayKzor51 explică:

De ce imi vorbesti urat? daca vrei sa ma ajuti bine, daca nu lasa-ma in pace

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru RayKzor51):

Daca nu vrei sa vorbeasca oameni random să te insulte online nu mai te lauda cu notele tale la o lume intreaga si de cate ori la i luat si nu folosi o poza cu un personaj anime macabru ca profil. Vorbeste cu parintii si cu un meditator/profesor oamenii trebuie sa invete sa nu isi mai expuna viata atat