| RaulMA a întrebat:

Am mâine dimineaţă corigența la chimie... Si sunt atâtea lecţii si nu am apucat sa le învăţ, deoarece nu avem toţi lecţile..sa le cer de la colegi. Si imi e frică sa nu pic. Profesoara e puţin severă. Dar iertatoare. Si nu am avut nimic cu ea. Mereu mi-am văzut de treaba. Nu am suparat-o. Oare ma trece daca nu ştiu lecţia?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Daca e doar o materie treci oricum ...Invata definitile si chestiile de baza iar cand trece pe langa tine o sa iti explice daca vede ca nu ai facut nimic sau du-te tu la ea la catedra.Ramai printre ultimi si o sa fie bine nu toti inteleg toate materile iar daca doar la aia ai avut probleme e cat de cat bine

5 răspunsuri:
| Queenofpain19999 a răspuns:

Incearca sa inveti macar bazele, cele mai simple definitii si formule. Daca profesoara e de treaba si tu esti cuminte, eu zic ca te va trece. Dar totusi incearca sa inveti macar sa raspunzi la cateva intrebari simple, ca altfel s-ar putea sa interpreteze ca iti bati joc de ea, sau chestii de genul asta.
Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi sa nu te treaca, daca nu stii nimic din lectii

| missfatadelatara a răspuns:

Bravo.

O sa primești diplomă de repetent.

| tril a răspuns:

Pfff, nici nu meriti un raspuns.
Sa "te treaca" numai pentru ca nu ai suparat-o?! Ba ai supart-o pentru ca nu ai invatat la materia ei.

| Pabibabum09 a răspuns:

Teoretic, esti ca si picat. Insa, daca încerci totusi sa acoperi ceva din tabelul periodic si câteva baze, ai șanse sa treci totusi. Altădată, sa-ti fie totusi învățătura de minte sa inveti lectiile la timpul lor!