| teo530 a întrebat:

Am o mare nelamurire legat de examenul de bacalaureat de anul acesta. Prima sesiune s-a dat si azi au venit rezultatele, dar nu am reusit sa obtin media 6. Trag sperante ca voi obtine o nata mai mare in sesiunea din toamna. asta e ce nu inteleg: de pe net am inteles ca sesiunea a 2 este sesiunea speciala pentru cei care nu au putut da examenul in prima sesiune din cauza ca au avut temperatura mare sau erau deja confirmati/suspecti de covid. Cei care au picat in prima sesiune nu pot da din nou in cea speciala dar azi am gasit ca de fapt, exista sesiunea a 2 in august, diferita de cea speciala. Aici am gasit stirea respectiva: https://www.capital.ro/......erta.html. Este adevarat sau nu ce scrie aici?

Răspuns Câştigător
| DanaDaniellllla a răspuns:

Anul acesta sunt trei sesiuni de bacalaureat. Una a fost și acum urmează înscrierea pentru sesiunea specială. Poți întreba la secretariat daca poți să te înscrii acum sau doar la cea din august. Suna sau trimite mail și vei afla răspunsul

| teo530 explică (pentru DanaDaniellllla):

Nu știu pe cine să întreb. Am întrebat deja pe directorul școlii dar nici el nu știe. Profesorii nici eu nu știu sigur.

| DanaDaniellllla a răspuns (pentru teo530):

Suna la inspectoratul județean și întreabă

| teo530 explică (pentru DanaDaniellllla):

Mulțumesc pentru sfat Daniela, a fost o idee bună. am trimis un mail la ISG în care am pus întrebarea de mai sus, iar ca răspuns au zis că se va susține a treia proba așa cum este și normal.

8 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Sesiunea speciala( pentru cei care nu au putut participa la sesiunea de vara din cauza Covid, nu este valabilă pentru cei care au putut da sesiunea nomală de vara ).
Bac.ul, normal (fara pandemia de covid) se dă în două sesiuni : de vara și de toamnă.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Am vazut la stiri, la protv, ca, doar cei care au fost în izolare, au avut trmperatură, etc., și nu au putut susține sesiunea de vara,, vor da sesiunea speciala, pentru cei care nu au avut probleme din cauza Covid, au picat, ori nu s.au prezentat la sesiunea normală, sesiunea specială nu este valabilă

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Daca. Liceul unde ai terminat tu nu este centru de examinare (afica nu dai bac.ul acolo)interesează.te la secretariatul liceului unde dai bac.ul, cel mai sigur.
Si pe site.ul edu.ro gasesti informații utile.

| teo530 explică (pentru aneliram):

Multumesc aneliram pentru ajutor!

| aneliram a răspuns (pentru teo530):

Cu placere!