| Betty18 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Nu stiu la ce facultate sa ma duc! As vrea contabilitate de informatica si gestiune sau geografia turismului! Eu am terminat economic si cam stiu putin cu ce se mananca contabilitatatea, si mi se pare oarecum ceva greu, plus atatea module cu termeni contabili...sunt atat de confuza...lumea zice ca n u e asa greu, dar am auzit ca ori esti bun in ceea ce faci ori nu esti, nu exista cale de mijloc in aceasta meserie.

2 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu stiu unde sa te indrum dar asa este si eu sunt la contabilitate la liceu in ultimlul an si nu stiu la ce facultate sa ma duc pentru ca mi se pare grea contabilitatea si nici nu stiu ce imi place altceva...in meseria asta nu ai voie sa gresesti daca nu te sti nu te tine nimeni in firma... Sper sa iti gasesti drumul in viata.Bafta!

| justifyme a răspuns:

Sa zicem ca mergi la o facultate...o termini.iei diploma si nu gasesti de lucru
gandeste-te si la asta ...mergi la ce iti place si ai inclinatie dar peste 5-6 ani sa-ti gasesti de lucruwinking
pa pa :*