| cosmy22 a întrebat:

Am nevoie de un sfat...am luat 9.65 la lb. romana si as vrea sa depun contestatie, dar nu am mai facut niciodata si imi este frica daca o sa imi scada... ce ar trebui sa fac?(m-am verificat cu baremul si ns unde am gresit)

11 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

La romana e mai greu sa te verifici dupa barem deoarece ramane la intelegerea profesorului, cum a inteles cel care a corectat tot ce ai scris tu si cat de potrivit i s-a parut. E adevarat ca daca ai face contestatie ti-ar putea creste nota cu pana la 0.5 puncte si in cazul asta ai lua 10 dar ti-ar putea la fel de bine sa iti scada cu 0.5 si sa ai 9.15. Eu as zice sa fi multumit/a cu ce ai luat si sa te bucuri ca ai scapat. Succes

| miha90z a răspuns:

Ai luat o nota f buna! nu iti recomand sa faci contestatie pentru ca este posibil sa iti scada.mai bine ramani cu 9, 65. ti-am zis este o nota f buna. nu te risca pentru cateva sutimi.
asta este sfatul meu

Răspuns utilizator avertizat
| SpagheteCuKetchup a răspuns:

Parerea mea personala e ca nu ar trebui sa depui contestatie pentru ca e posibil sa iti scada cu un punct din nota.9, 65 ii nota bunawinking
Dar daca tot ti la idee mai bine intreab`o pe profesoara tawinking

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

OMG e foarte bine 9. 65, de ce vrei sa depui contestatieraised eyebrows? E un punctaj foarte bun. Eu zic sa stai in banca ta ca poate o sa-ti mai scada. Si daca ti'ai verificat baremul, chestia e ca nu stii ce ai facut la compuneri, nu stii cum ti'au punctat acolo, asa ca linisteste'te. Cu o nota ca asta sigur intrii unde iti doresti. kiss

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Apropo, da'mi te rog si mie linkul unde sunt afisate rezultatele, daca de pe net ti'ai aflat rezultatul. Merci. puppy dog eyes

| Brunette13 a răspuns:

Atunci cand depui contestratie risti sa iti scada nota... asadar mai bine nu o face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o contestatie la corectat trebuie sa fie cu 50 de sutimi mai mult sau mai putin ca sa; ti schimbe nota deci in cazul tau in cel mai bun caz ramane asa pentru ca sunt mai putin de 50 de sutimi pana la 10. deci daca ai facut contestatie ori ramane asa ori iti scadebig grin

| andreizuzu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci contestatie pentru ca alti profesori nu stiu asa de bine lb romana si pun punctajul aiurea fa contestatie e mai bine. FUNDA?

| mili39 a răspuns:

Eu cred ca este o nota foarte buna!

| Biiaaaaaa a răspuns:

Multumeste-te cu nota care ai luat-o.La contestatie poate sa-ti scada nota, rar ti-o mareste.straight face