| Merius1377placegd a întrebat:

Am nevoie sa stiu cam ce ar trebui sa scriu despre vi9ctoriile lui stefan cel mare pentru un proiect. Ce sa zic tacticile lui sa insir mai multe? Ce

Răspuns Câştigător
| Kryeno a răspuns:

Trebuie să ai în vedere ca proiectul tău să conțină, în primul rând, informațiile esențiale, ce țin de context: locul în care s-a desfășurat bătălia, data la care a avut loc, împrejurările bătăliei și consecințele victoriei. Poți enumera și tacticile folosite de acesta, iar la începutul proiectului poți pune câteva informații despre Ștefan cel Mare (dacă trebuie să te axezi pe bătăliile pe care le-a purtat, să nu introduci prea multe detalii despre cine a fost el, ci informații relevante).