| grosumira a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns!
Cine a citit Omul invizibil De Herbert Wells? Cum e?

4 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Mi s-a parut o carte foarte interesanta, nu numai pentru ca e genul SF, dar si pentru ca incearca sa aduca o explicatie stiintifica a faptului ca un om ar putea deveni invizibil. Dar explicatia stiintifica pe care o da autorul am inteles ca are lacune serioase(de ex. daca un om ar incerca sa devina invizibil incercand sa aplice procedeul descris de H.G. Wells, el ar deveni si orb, deoarece procedeul descris ar afecta ireversibil si ochii acelui om). Am citit asta intr-o revista de Fizica si Chimie parca, mai demult.
Insa dupa parerea mea cartea merita citita. Insa daca ai probleme cu visele urate cumva, incearca sa n-o citesti seara. Iti doresc lecura placuta!

| Pimpux a răspuns:

E greu de citit un om invizibil, daca vrei pot citi alt om, vizibil

| wokie a răspuns:

Cartea e interesanta, dar putin grea.
alocuri trebuie de mai citit o data unele secvente, dar in rest mi-a placut happy