| relita48 a întrebat:

Am niste nelamuriri. Sper sa ma ajutati!
Cu matematica sunt paralela.TOTAL.Vreau in Madgearu la economie. Unii spun ca e multa matematica, altii ca putin. Vreau sa stiu daca m-as putea descurca.Ma oftic ca la celelalte materii ma descurc foarte bine si cu matematica mereu am pierdut. Vreau sa continui si facultatea cu acelasi profil.Ar fi o alegere proasta pentru cineva care NU suporta matematica?
VA ROG! ajutor.

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la stiinte sociale pentru ca acolo scapi de matematica, iar la facultate te poti duce unde vrei. Poti de ex sa mergi la drept, marketing, jurnalism sau stiinte politice etc.Succes.Fundita?

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Aste e ca şi cum ai întreba dacă să mănânci untură pe pâine dacă nu-ţi place sau să te duci la facultatea de matematică fiind paralelă. Dacă nu îţi place matematica NU AI CE CAUTA la economic, e o prostie sa încerci să-ţi faci cariera în ceva ce nu ştii şi având ca bază o materie pe care nu o poţi suferi. Fă-ţi ce-ţi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu suporti matematica? Poti invata matematica fara profesor www.matepenet.110mb.com

| Anca_Ilinca_1998 a răspuns:

Stai calma! Uite, anul asta si eu vreau sa merg la Madgearu, si sunt superconvinsa ca o sa fie ok! Matematica e de nivel mediu si faci 3 ore pe saptamana, nu ai cum sa scapi de ea oriunde ai merge! La facultate din 4 ani faci doar primii doi matematica si atat, pe de alta parte nimeni nu se bazeaza pe mate, totul e sa stii sa aplici corect ce inveti la contabilitate si alte materii de specialitate. Mama e contabil si pot sa spun ca tehnologia a avansat atat de mult, indeajuns sa nu stai sa calculezi mai nimic, mai ales geometria de care o sa scapi clar la facultate! O sa inveti sa faci tabele, statistici... Ma rog, chestii practice, o sa fie ok!