| alexandrastietotul a întrebat:

Am o intrebare:d
Dau funda+Vot
Sunt la profil de tehnic. Constructi, instalati si lucrari publice:d Intrebare este pot sa dau la facultatea de drept? Vreau sa ma fac avocata imi doresc mult si chiar imi place mult
Funda+vot

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere la o facultate de drept, asa ca poti merge. Si eu am facut dreptul dupa ce la liceu am fost pe profil real. Succes si numai bine!

| diwa a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate vrei. Nu conteaza la ce profil esti. Nu exista restrictie de genul asta. Ideea e sa te hotarasti daca vrei sa dai la drept la stat sau la particular si sa inveti pentru admitere, ca sa o iei.