| Wolfie51 a întrebat:

Am o intrebare. Eu la examen am luat media 5.80 fiindca nu ma pricep la mate dar media mea generala este de 9.70. daca as vrea sa ma transfer la un liceu mai bun se ia in considerare media generala sau media de admitere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In clasa a IX-a se ia in considerare media de admitere iar dupa clasa a IX-a media de promovare a clasei, ambele trebuie sa fie cel putin egale cu a ultimului intrat sau promovat din clasa de transfer.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Vezi răspunsul lui @ioandelasal. E bine documentat.