| mamalia a întrebat:

.in clasa a cincea este chiar asa greu? sincer.ce? ce materii noi apar?

5 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Nu e greu...trebuie doar sa te adaptezi cu profesorii.
Se adauga:
-o limba noua;
-biologia;
-tehnologia;
-dirigentia, dar nu e materie happy

| Sakura13574 a răspuns:

Nu e chiar asa de greu daca inveti.
La mine, ca materii noi au aparut:dirigentie, tehnologie, biologie(care ar fi un fel de stiinte ale naturii) si nu stiu sa spun despite o limba noua.Eu fac o a doua limba din clasa a patra. Daca pana in clasa a parta(inclusiv) ai facut o singura limba in a cincea se va mai adauga una noua.

| AntoniaOrman a răspuns:

Nu e greu daca inveti.

| TheHobbitHere a răspuns:

Da, este.

| Allynutzq a răspuns:

In clasa a cincea nu e greu deloc
intr-adevar apar materii noi cum ar fi:
-franceza
-geometria
-informatica
-tehnologica
si multe altele...
dar acelea le vei afla tu
eu nu le mai tin minte, au trecut 4 ani de cand eram eu a5 a