| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultati sunteti si cum e la facultate? E mai greu ca la liceu?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt la facultatea de Stiinte ale Comunicarii si Relatii publice. Este mai greu decat la liceu. Trebuie sa fii constiincios si foarte motivat altfel e foarte greu sa rezisti. E stres continuu si mult de munca.

| cretzufinish a răspuns:

Am absolvit in 2008 ASE-ul (durata de 3 ani), specializarea marketing si in 2009 Facult de Stiinta si Ingineria Alimentelor (durata de 4 ani), specializarea Control si Expertiza, iar acum profesez la un liceu in oras si sunt si la master. Cea care am terminat-o in 2009 mi s-a parut mai grea, fiindca a constat si-n teorie si laboratoare (practica) mai multe. In plus chimia de toate tipurile mi-a dat uneori de cap, comparativ cu Ase-ul care era mai mult teoretic si nu atat de stresant. Insa am terminat-o si acum predau, culmea, chiar chimie happy
Si comparativ cu liceul, normal ca e mai greu. Daca ti se parea greu cand doamna profesoara iti dadea sa inveti 5 pagini de caiet pentru o lucrare, la facultate inveti cate 3 carti, uneori pentru un amarat de 7 big grin

| laptopnews a răspuns:

Evident ca este mai greu, e urmatorul pas in dezvoltarea ta, si tu cresti deci e o evolutie normalahappy Eu eram sigura ca o sa regret la infinit anii de liceu care au fost fooarte frumosi, insa nu se compara cu facultatea, cu inceputul de independenta, incepi sa vezi altfel lumea, cunosti multe persoane noi, e foarte tarebig grin mai putin sesiunealaughing

| andalu a răspuns:

Pot sa iti spun ca la Medicina si la Politehnica( la fac de electrinica si de Automatica si Calc) este nu mai greu, ci mult mai greu ca la liceu! Insa mult mai frumos! De ce? Pt ca faci numai materii care iti plac.

| secret555 a răspuns:

1. nu-s la facultate dar soramea e
2. dupa mine nasol si plictisitor
3. normal ca e mai greu

| Albert_9247 a răspuns:

E mai usor femeie ca in clasa I