| bestperfectionever a întrebat:

Am o intrebare legata de evaluarea nationala la romana. La subiectul 2 la ultima compunere : atunci cand spune, de exemplu, sa relatezi o intamplare petrecuta in vacanta, trebuie sa spui ceva generalizat(adica gen am fost la mare si am inotat si am cumparat suveniruri din statiune) sau ceva particular(gen era sa ma inec in mare, m-am pierdut in oras etc)? Va rog sa raspuneti daca stiti. Urgent, maine am simulare.

1 răspuns:
| alinabogdan2781 a răspuns:

Scrii to ce s-a petrecut mai bine asa va fi cinstit si mai frumos cand scrii adevarul