| xxay1337 a întrebat:

Am o intrebare putin mai specifica despre bacul de astazi de la istorie. La eseu am scris despre Constitutia din 1948 unde am dezvoltat efectele pe care le-a avut in Romania.

Problema este ca am scris ca numele tarii s-a schimbat in "Republica Populara Romaneasca" inloc de "Republica Populara Romana" (aceasta fiind denumirea corecta)

Oare mai sunt punctat pentru greseala aceasta minora?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Daca la numele tau modific 3 litere, crezi ca este greseala minora?
Depinde de profesorul corector.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde de cine corectează lucrarea.