| anonim_4396 a întrebat:

AM O MARE PROBLEMĂ CU O FATĂ ÎNGÂMFATĂ și foarte fandosită care locuiește cu mine în aceeași casă.
Este atât de dobitoacă încât de proastă urlă aiurea, needucată pentru că i s-au făcut toate mofturile pentru că mama ei si mama mamei ei si mama mamai mamei ai au proliferat subcultura, incultura au dus-o la rang de artă și ideal de urmat în viață și mama ei este analfabetă, și mama mamei ei a dansat la bară și bunica ei a dansat la bară prin localuri.
Așa că înebunesc cu un asemnea copil care are 9 ani și nu cunoaște toate literele și nici nu vrea să învețe nimic.
Am încercat să o învăț tabla îmulțirii sau alfabetul si s-a luat mama ei de mine și mi-a spus că nici ea nu știe tot alfabetul și nici nu știe tabla îmulțirii așa că să îî las fata în pace.
Dar nu știe nici măcar adunări simple, scăderi simple și nici nu vrea să învețe ci se încăpățânează să o ia doar pe ghicite si nu vrea să gândescă si pune botul si se arată enervată rău de tot dacă vreau să ii explic orice.
Si bagă dulciuri cu sacul în ea atât de multe încât îî atârnă burta peste curea și are sunci care stau valuri valuri si îi este greu să urce de la parter la etajul 1 de parca moare
și nici nu poate să care o sticla de 2 litri de apă pentru că a fost mult prea cocoloșită
și nu vrea să iși spele farfuria din care a mâncat sau dacă dă mâncare pe covor nu vrea să o ridice de jos.
DAR ESTE EXTRAORDINAR DE OBRAZNICĂ.
CUM NU II CONVINE CEVA DĂ CU PUMNII IN MINE, IN FRATELE MEU, IN TOATĂ LUMEA care incearcă să ii spună ceva si ordonă, si urlă, și zbiară de parca toate lucrurile i s-ar cuvine.
Eu sunt om bun și ii dau si ei din mâncarea mea si tot ce vrea ea dar eu sunt ca și un vecin si ea nu apreciaza si nu stie sa spuna mulțumesc pentru nimic.
SI CÂND VEDE CĂ ALȚI OAMENI DORM EA SE OFTICĂ SI URLĂ CA PROASTA in toată casa să derajeze in mod intentionat oameni care merg la muncă toată noaptea.
In dimineața acesta dormeam și eu în sufragerie si vine ea la mine și incepe să îmi spună să mă ridic de pe canapea și o intreb eu dacă ii trebuie ei canapeaua si ea spune că doar se oftică că mă vede că dorm si eu mă ridic si o invit sa ia loc si ea imi spune ca doar dorea să fie nesimțită și că nu are nevoie sa stea jos.
Apoi mă întind eu la loc și ea vine și dă cu pumnii și cu picioarele în mine fără ca eu să îi fi făcut absolut nimic.
De ce îmi permit sa mă intind când ea dorea sa stau in picioare că așa dorea ea?
Apoi se ia de mine că de ce am băut dintr-o sticlă de coca cola cumpărată de mine din banii mei când eu am cumpărat 2 sticle să fie pentru toată lumea ca eu nu sunt zgârcit.
Si daca era sticla mea de coca cola puteam să o beau pe toată și până la urmă totul a culminat ca îmi dă cu un scaun de fier în cap că vrea să mă omoare si tot imi spunea că mă omoară pentru că așa vrea ea să mă omoare. In ideea că așa a apucat-o pe ea.
Si mama ei era in bucătărie și i-am spus ca fata ei mi-a spus că mă omoară fără ca eu să ii făcut absolut nimic și că a ridicat scaunul să îmi dea cu el in cap.
Si mama ei o mare prostănacă, a inceput sa facă faze din alea
hi hi hi ce fany si s-a luat tot de mine să mă certe că eu de ce sunt atât de pârâcios, câți ani am eu și câți ani are fata ei!
Si să îmi fie rușine că sunt atât de pârâcios și m-a amenințat că o să facă ea ședință pentru faza asta și că să văd eu ce o să îmi pățească pielea în momentul în care o să vină și fratele meu șî cumnata mea.

Când mama acestei fete este primită de milă în casă la noi pentru că ea a umblat din creangă in creangă in ultimul timp a alergat după bărbați si a tot folosit-o toti dar pe banii ei și au dat-o afară din casă si până la urmă ajunsese să trăiasca si ea si fata ei doar din 50 euro o lună de zile in altă țără.
Așa că acum dacă stă din mila fratelui meu si a cumnatei mele în casă la ei.
Aș considera că ar fi normal să învețe fata să nu mai facă gălăgie ca o disperată pentru că fata ei râde sau zbiară aiurea si vorbește intenționat tare de plictiseală ca să trezească pe cineva din casă ca să vină să stea cu ea.
In afara de asta mama ei o lasă să fiu eu bonă sau fratele meu si nu ne ascultă fata asta
când noi ii spunem sa se culce, ea stă nopți intregi trează până la ora 4 dimineața cu ochii in telefon si asculta muzica intr-o casa in care trebuie sa fie liniste pentru ca tot timpul doarme câte cineva pentru ca unii muncesc ziua iar altii muncesc noaptea.

Si imi vine să îi dau un pumn în gură să îi puce toți dinții!

Voi ce sfaturi îmi dați!?

Răspuns Câştigător
| iuliaOK a răspuns:

Asta spun, dacă nu vrei sa o dai afara, măcar spune-i ca e casa ta și poți sa o dai afara. Știi chestia aia cu "dacă mai plângi, te dau la țigani"?))) Tu spune-i ca o dai afara și prostii d-astea. Eu dacă eram în locul tău, nu o lu cu vorbe, treceam direct la fapte. Ma durea în 3 litere de "prietenia" aia dintre mame. Nu exista respect, liniște și pace, jet de unde ai venit. Simplu.

46 răspunsuri:
| Eclectica a răspuns:

Pe scurt. Tu nu esti baiat prost deloc dar ai probleme psihice pe care trebuie sa le rezolvi. Nu e de râs, nu trebuie sa te enervezi, ai simptome clare. Mergi la medicul de familie sa.ti dea o trimitere la psiholog, ti se vor rezolva multe probleme. O spun pentru ca am de.a face cu domeniul... Sfaturile sunt apa chioara pentru tine.

| Mosotti a răspuns:

Una trosc, scurt asa, si se va potoli, daca o lasati sa vi se suie in cap, sigur ca asa va face. Do it mai repede!
Puneti-o la punct. Da-i la fund dar da-i, ca altfel nu se potoleste.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Ce-i aici, conjuratia imbecililor? Cum sa incurajezi violenta fata de un copil, dobitocule? Tipul e bolnav psihic, nu-i mai canta in struna.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Eu de unde sa stiu cum e omu, am dat un raspuns dupa cum vad la astia de au copii, vecini, le da doua la fund si gata! Nu asa ceva mai rau. Pana nu face asa, sa vezi cum se pun un c.r si tipa ca vrea aia, ca nu face aia! Bine, unii din ei, nu toti, la unii nu e cazul de asta.

Scoate cuvantul nepotrivit ca sa nu iti fie sters mesajul maine, caci incalci regulile forumului.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e niciun cuvant nepotrivit. Nepotrivit e sa incurajezi un om vizibil bolnav sa bata un copil.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Eu de unde sa stiu cum e initiatorul, am zis. Ba e nepotrivit cuvantul, ori ce ar fi, atat timp cat nu esti insultat nu ai voie sa insulti, nu conteaza ce as zice. E imaginea forumului in joc, nu e vb de mine, ca eu personal n-am treaba.
Nici daca eu insult nu ai voie sa insulti, dai report la admin! Asa se procedeaza.
Poti zice civilizat ce ai de zis, sau ca n-am zis bine.

| Eclectica a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Esti singurul lucid de pe aici. Semnele de intrebare de la postarea mea anterioara au aparut in locul unui emoticon. Oricum scriem degeaba, omul e in psihoza.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Stai prea mult in casa daca ai impresia ca cineva are o parere buna despre forumul asta. Tu nu ai dreptul sa vorbesti despre civilizatie cand suntem in 2020 si incurajezi violenta fata de un COPIL DE 9 ANI. Daca te intereseaza imaginea forumului, sterge-ti contul. Personaje ca tine si asta de mai sus dau impresia ca site-ul asta e spital de nebuni.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Eclectica):

Multumesc. Stiu. E spital de nebuni aici.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Dar nici sa mi se urce in cap copilul de 9 ani! Ce draci. Acuma daca o luam ca ar fi reala treaba, daca nu e, e altceva.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

1.În 2020 este ilegal sa lovești un copil. 2. Existe și alte metode prin care poți sa te înțelegi cu niște copii. 3. Felul în care scrie o persoana te poate face sa ți dai seama dacă acea persoana are la rândul ei anumite probleme

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Daca merge cu alte metode, clar ca intai se aplica alea, dar am banuit ca deja s-au aplicat alea, ca nu vi aici sa spui daca n-ai facut tot ce ai putut ca sa fie bine, asa gandesc eu.
Nu neaparat, nu ma iau dupa cum scrie ci dupa continut, de multe ori omul spune transpunand ce simte in momentul ala ca si mod de a scrie, depinde si de om aici.

Eram in parculet jos si era o tipa cu un copil, plangea ca nu vrea colo, sau ca nuuuuu, aaaa, pana nu i-a dat doua la fund, nu s-a potolit. Ori ce zicea nu tinea "lasa mama ca mergem dupa aia acolo, ca...", nimic nene.
Lasa tu, stii ce perversi sunt unii copiii? Profita si ti se urca in cap, mai e nevoie uneori la unii din ei care-s fieru dracu, si de masuri coercitive in limita bunului simt.
Ca daca e un copil de calitate, nu ajungi acolo clar in mod automat.

Nu uita ca fetele mostenesc caracterul tatilor, si baietii al mamelor in marea majoritate! Deci genetic poate fi fieru dracu indif de educatie, si atunci procedezi, ca n-ai ce face, sau ajunge sa te conduca el pe tine.
Si cand vede ca n-are incotro, se potoleste, stie ffff bine care-i sunt puterile.
Nu stiu anul 2020 dar genetica e aceiasi, rautate, santaje si altele din partea unor copii cu material genetic tembelic.

Dar in general cand ceri ajutor aici sau altundeva, indiferent de problema, se presupune ca ai facut tot ce ai putut sa rez problema, nu ca n-a facut nimic si se plange, zic la general.
Adica daca zic "aplica alte metode", eu consider ca nu e nevoie sa zic, ca deja le-a incercat!

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Copil de calitate? Tu te auzi?

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Da, sunt copii cu caractere bune genetic si altii ai dracu, de multe ori a auzi "e nesuferit ca ma-sa", sau "e ca tacs-u, asa era si asta cand era mai mic".
Si ti-am zis regula de mostenire al caracterului, si e aceiasi regula ca si la mostenirea de boli cronice, ai sa observi si asta daca verifici, deci zic fapte. Si se cam aplica si la figura, o sa vezi ca fetele cam seamana cu tatii.
Bine, nu in toate cazurile, doar in majoritatea cazurilor.

De ex prietenul meu e mai sufletist, fata lui e la fel, s-a simtit de mult! Dar tot la fel de incapatanata ca el, zici ca el e leit la caracter.
Prietena fetei lui e cam opusul, si cand.s-a analizat treaba, taica-su e asa!
Pe unii ii educi si ies ok, pe altii la fel si ies mai putin okey.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt copii! Oricum ar fi. Sa-ti pui mintea cu un copil, cand nici nu esti parintele lui, trebuie sa fii bolnav. Ai o problema cu copilul, discuti cu PARINTELE. El e de vina pentru ce se intampla cu el. Nu dai in copil ca un animal. Debililor!

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu e oricum ar fi, ti-am explicat, daca intelegi bine, daca nu intelegi iarasi bine, te-am pus sa si verifici ce ti-am zis.
Sunt copii mai buni, altii mai rai.
Daaa, sa las maine poimaine sa ma ia si la bataie, ca nu-mi pun mintea. Daca il educ omeneste si e al darcu, schimbam registru, nu ca intr-un animal, ti-am zis cum.

Sa veeezi ce cuminte e apai cand vede ca nu ii mere, daca-l lasi, isi ia in cap din ce in ce si apoi il scapi de sub control, bine, asta cand nu au mers deloc metodele care trebuie.
Speculeaza "lasa ba ca tata, mama-s prosti, nu-si pun minte acu mine, la sa ma p pe ei".
Nu merge.
Un copil okey, intelege de vorba buna, raspunde la o educatie buna. Nu se ajunge niciodata sa se discuta de coercitie fizica intr-o masura decenta.
Asa ca daca s-a ajuns aici desi parintii au facut ce trebuie, e grav.

Normal ca, cu parintele discuti, eu ma refer in cazul parinte-copil, nu strain-copil.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Ti-e frica sa nu te ia la bataie un COPIL DE 9 ANI rolling on the floor Luati-va de mana si mergeti la psihiatru. Si puneti niste carnita pe voi, ca trebuie sa aveti maxim 30 de kg sa va fie frica de un copil. Ba, nu degeaba aveti 40 de ani si stati pe TPU.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu e vb de bataie, asta ai inteles? Zic asa figurat, sa te domine el, sa faci ce vrea, si daca nu vrea, sa urle, sa tipe, sa se poarte urat, cum multe cazuri vad, ca doar am si eu prieteni, fosti colegi de generala, liceu, care au copii, cativa au probleme cu ei, si asa a mers, ceilalti nu prea au probleme, se inteleg de vb buna cu ei, ce-i drept sunt majoritari astia, deci 60 de fosti colegi am, un prieten, doua verisoare cu copii.
Nu-s prea multi aia cu probleme din astia, dar sunt, care au "Cerut" o corectie decenta fizica.

Maaaama sa vezi, nu vroia sa-i ia o ciocolata, s-a pus jos sa planga, nu vroia sa se mei ridice, doamne, degeaba a zis ca are kg in plus si ca trebuie sa slabeasca, ca nu e sanatos, ca asa. Degeaba ii zicea ce ii zicea, ca nimic, pana la urma ma-sa l-a ridicat, i-a dat doua la fund si gata. Sa ai tu fier dracu ca astia, sa te vad ce faci.

| gabicoo a răspuns:

Să te muți din Ferentari!
winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu nu aveai vreo 40 de ani? laughing

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Vrea sa bata fetita de 9 ani, e clar ca e taica-su

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Ar trebui mutata intrebarea la parenting

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice ar fi, să se maturizeze dracu' laughing

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e fata mea eu nu m-as fi combinat cu asemena specimene!
Pe mine mă excită doar dacă este psiholog medic avocat jurist cercetator stiintific, cu are prieteni mai multi cercetatori stiintifici si lume buna cu atât mă atrage mai tare. altfel nu au valoare pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ai dreptate funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Băi omule, ma intrigi :O. Povestile devin din ce in ce mai suculente. As vrea sa iti aud vocea mintii cand scrii aceste chestii.

Ce treaba ai tu cu fata asta si de ce stai dupa fundul tau? Tu ditamai electricianul stai sa te certi cu o fandosita care are pe sfert varsta ta. Ai dat in boala copiilor?

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Incă nu m-am certat dar în sinea mea am ajuns la maxim din cât aș fi putut să suport.
Am înțeles că nu o să mai stea mult pe aici ci maxim 2 luni fapt care ma făcut să îmi mai revin cu nervii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maturizeaza.te

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce crezi că am greșit eu?

| iuliaOK a răspuns:

Cel mai bun lucru pe azi rolling on the floor))))
de ce nu o dați afară sau de ce nu te muti singur?

| zilog a răspuns (pentru iuliaOK):

O sa incerc sa ma mut in alta parte. dar momentan aveam planuri cu ceilalti ingineri cu care am pus mana de la mana si am inchiriat acesta casa sa facem un service. doar ca a aparut acest ne prevazut in planul nostru.

| zilog a răspuns (pentru iuliaOK):

Nu ma deranjeaza doar pe mine ci mai sunt si altii care locuiesc in aceiasi casa si care muncesc 16 ore / zi si unii dorm ziua iar altii dorm noaptea.

| iuliaOK a răspuns (pentru zilog):

Deși e amuzant, îmi pare rău pentru tine. Nici mie nu îmi plac copiii, generația asta e plina de plozi nesuferiți. Și nu e vina lor, e vina părinților. Pai dacă făceam eu ce făcea fata aia rămâneam fără dinți în gura))) Eu una dacă as fi în locul tău nu m-aș abține și i-aș scăpa câteva. Pana la urma, nu ar trebui sa ii permiți unei mucoase de 9 ani sa facă ce vrea cu tine, ca doar nu e dumnezo

| iuliaOK a răspuns (pentru zilog):

Pana la urma greșeală voastră este ca va pasa de ele. E CLAR ca ele nu au de gând sa se schimbe. Poa' sa fie și frate'miu, atât timp cât eu ii dau mâncare, îl las în casa mea, îl ajut PE GRATIS și el imi face viata mai grea, ce rost mai are? Nu mi se pare normal sa îți faci atât rău doar pentru ca mama ta o cunoaște pe mama ei. Lasă-le în strada sa vezi, dacă se schimba, le primești înapoi, asa... ca o lecție de viata. Dacă nu se schimba, e clar ca alea nu au ce cauta în casa la voi. Gândește-te dacă ele ar face asta pentru tine. Ar trebui sa i spui mamei tale ca te deranjează, nu crezi ca tu cu fratele tău sunteti mai importanți decât parașuta aia?
Daca ele își bat joc de tine, ție de ce ți-e mila de ele? Mai bine ia de pe strada o mama și un copil care chiar merita și o sa vezi cât respect o sa ai din partea lor. Nu mai ajuta asemenea specimene pe motiv ca "va cunoașteți". Și eu îmi cunosc dușmanul de 10 ani, nu de 7))))
Astea profita de voi))))

| anonim_4396 explică (pentru iuliaOK):

Ea îi ordonă și mamei ei, cu mama ei vorbește "TRECI FĂ PROST-O"
"hai marș și adu-mi" " Nu te mai primesc in casă dacă vii fără laptop "
Si are ca armă zbierăte și plânsete oricând nu îi convine ceva zibiară ca toți dracii și spune ca argument că am enervat-o
dar face chestia asta și dacă îi pune cineva o întrebare la care nu stie răspunsul
Am intrebat-o dacă stie ce culoare iese dacă amestecă roșu cu albastru
si reacționat cu un țipăt din burtă din plămâni un fel de vaitet urlătură de LUP!
si răspunsul a fost că o enervează!
Sau când i-am spus să ia spagetele de pe covor care tot ea le dăduse jos
ea a spus să le iau eu că ea nu pune mâna!
Si mama ei când o vede că plânge că este mofturoasa si ingânfată vine și o pupă și o mângâie și ii pune cornițe în loc să întrebe de ce nu vrea să ia spaghetele de pe covor.
Si este atât de nesimțită în cât ea se uită toată ziua la desene animate in sufrageria casei in camera de oaspeti pe un televizor mare
si dacă cumva merg si eu pe acolo ca să mănânc si mă vede că mă uit și eu spre televizor
Incepe sau scoată urlete din stomac urâte și înfricoșătoare rău de tot ca să nu mă uit și eu din intâmplare la desenele ei animate
Sau dacă cumva mă uit spre ea mai mult de o secundă pune botul si spune să nu mai mă uit la ea și ia obiecte sau dă cu pumnii în mine.
Dacă ii spune cineva să strângă frimiturile de pe masa de unde a mâncat râtde dar râde fără să se mai oprescă până când se asfisise și se înegrește de râs nebunesc până când rămâne fără aier.
Si dacă o intrebi de ce râzi ca nebuna începe să râdă din nou reprize lungi chiar si de 15 minte in care chiar nu ai cu cine să te intelegi
de parcă ar fi luat droguri
de parcă este in altă lume
si nici nu se misca de pe pozitia in care este si rămâne blocata asa
si nu mai reactionează cu lumea exterioara in timpul in care râde ea asa până când se asfisie
ma gandeam să arunc o cană de apă rece pe ea când râde ea așa ce discreerata
ca să văd dacă reacționează la stimuli externi
pentru că dacă vreau eu sau alt cineva să vorbim cu ea în timpul în care râde ea așa frenetic nu ne aude nu ne răspunde nu face nici un semn că ar fi cu noi aici pe lumea asta.

PROBLEMA CEA MAI MARE ESTE CĂ O APUCĂ RÂSETE SAU URLETE DIN STOMAC SI CÂND ESTE SINGURĂ ÎN CAMERĂ si râde fără să se oprescă măcar o dată la 4 ore câte măcar 8 minute in care nu ai cum sa mai vorbesti cu ea nu mai interactioneaza cu nimeni si cu nimic.

Sau dintr-o dată spune că m-am plictisit si dă cu pumnii in cine apucă așa degeaba ca să ii treacă lui plictiseala si daca ii spun că in tara asta daca da cineva cu pumnii in tine poti sa ii ceri despagubire ca nu e frumos ca nu e moral sa faci asa ceva
ea are obrasnicii din astea
zice " pot să și te omor că mie nu imi face nimeni nimic că sunt copil "

si o arde cam des in vocabular cu " vreau să te omor ", " iti dau una de te omor "
. " vreau să îți dau cu scaunul de fier în cap să te omor "
"Taci și mori ". " Mori! ți-am spus șă mori ", "Veau să mori!", " Mă rog la Dumnezeu să calce mașina peste tine ", " să dea mașina peste tine "
asa răspunde ea când este intrebată orice ce nu ii convine sau când este pusă să îsi strângă cărțile de colorat de pe masa
sau daca vreau sa ii arat cum se coloreaza
ca ea la 9 ani ar trebui sa stie cum se coloreaza o carte pentru colorat
ci ea vrea sa facă doar zob și dezastru risipă si de culori si de carți
si eu incercam cu frumosul sa o invaț să picteze doar ininteriorul florilor desenate
si ea mâzgălește

tare tind să cred că este înapoiată mintal rău de tot.

Si retardul asta nu cred ca este dar la ea ci la mulți copii care nu sunt bătuți la timp să facă oameni din ei

câtă bătaie mi-am luat eu de la toată lumea
o grămadă de bătaie si nu mai m-am tâmpit ba chiar eu cred că mi-a fost de folos bătaia primită pe cinstite cu nuiaua de la bunica mea când m-a prins că mă jucam cu chibrituri in pat
cu furtunul de la mașina de spălat când la 4 ani m-am dus singur intr-un parc cu barci la 5 Km de casa mea si doream sa sar intr-o barcă dar m-a vazut niste vecini ai bunicului meu care m-au luat cu ei si m-au dus până la bunicul meu.
când am iesit pe bloc, când nu doream să invăt la franceză sau la rusa, când am lins toate medicamentele din sertar ca erau dulci, făceam si eu tot feluld e prostii
am dat foc la cosul de gunoi din carier, am dat foc la ghena de gunoi.
Dar în casă nu comentam,
SA CÂND VENEAU MUSAFIRI PE LA NOI EU TREBUIA SĂ MĂ DUC ÎN FUNDUL GRĂDINII
NU AVEAM VOIE SĂ STAU ÎN GURA OAMENILOR MARI

pe când fata asta zibiară si urlă când pleacă câte cineva de acasă că nu i-a dat ea voie sa plece de acasă! de parcă ar fi stâpână de sclavi!

| anonim_4396 explică (pentru iuliaOK):

Nu pot să le dau afară nu mă lasă sufeltul, si oricum nu depinde in toatalitate de mine, ele s-au imprietenit cu cumnata mea care ar vota să rămână in casă,
Plus că fratele meu are și el suflet si tot la fel zice să rămână în casa,
SI EU NU POT SĂ VREAU SĂ FIE DATE AFARĂ PENTRU CĂ NU AU UNDE SĂ SE DUCĂ
Dora mamei ei cam parașută sa imcurcat cu un grec care i-a luat casa pe care o avea de la tatăl lor pe ideea că noi grecii suntem stăpâni aci, așa că apus-o pe sora mamei acestei fetite sa se ducă la produs, SI LE-A DAT AFARA DIN CASĂ SI LE-A BĂTUT,
Apoii a mers cu fata la tatăl biologic al fetei si a stat in casa aluia in speranta ca o sa il desparta pe ala de sotia lui si ca o sa il faca sa se intoarca la ea
dar si ala nu le-a mai suportat si le-a bătut si le-a dat afara
apoi a fost la o prietena de a ei unde au trait cu 50 euro o luna de zile 2 persoane
care pqina la urma a vrut sa o desparta si pe aia de prietenul ei si si-a luat bataie si de acolo si au fost date afara si din acea casa
pana si bunica fetei nebune nu le mai primeste ci le izgoneste cu dedicatia la produs
pentru ca si ea s-a saturat de ele si nu vrea sa le mai vada

Din cauza ca au fot fost date afara de vreo 4 ori in ultimile 2 luni
au fost izgonite cu bătaie pe stradă

din acest motiv nu mă lasă inima să propun asemenea locururi!
Am si eu un suflet chiar daca ele au șorici în loc de obraz!
Totuși îmi pasă de ele că sunt și ele animale domestice și de un câine dacă îl vezi plouat pe stradă și pricăjit îi oferi o cutie să nu îl plouă
sau o pisică o bagi in casa.
Dapoi astea că sunt animale bipede si seamănă cu oamenii

| iuliaOK a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți compara un câine cu specimenele astea. Orice om, oricât de sufletist ar fi, are și el o limita.)))) Măcar spune-le ca dacă nu se schimba, le dai afara. Încerci măcar

| anonim_4396 explică (pentru iuliaOK):

E riscant să mă apuc eu să spun că le dau afaă pentru că acestă casă este închiriată pe numele fratelui meu și se poate prevala de fapul că nusunt eu titular aici pe contract. si nu eu le-am invitat să vină ci eu doar mi-am dat acordul tacit să li-se deschidă ușa și să fie primite aici.

| iuliaOK a răspuns (pentru anonim_4396):

Pffaai, belea.
Pai succes, poate reușești sa te muti.rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru iuliaOK):

Eu azi nici nu am mâncat nimic nimic pentru că ele au stat toată ziua numai în bucătărie și după faza de azi dimineață nu am mai avut chef să le văd și o dată cu asta mi-a dispărut și pofta de mâncare. Si acum tot acoo sunt că nu le mai place in camera lor. ci au transformat bucătăria si sufrageria in spațiul lor.
Când noi gândisem ca sufrageria să fie pentru toata lumea să fie pentru musafiri si in general camera de zi in care sa stam toti in pace si armonie. Dar prin faptul că ele se comportă ca niște scoprii. tuturor oamenilor din casa le este lehamite sa se mai ducă în bucătărie sau sufragerie pentru că le văd pe ele cât de PERFIDE SUNT.
Uite chiar si acum urlă singură de nebună și a pus si telefonul să cânte tae iar casa este de lemn din scândurele făcută în țara asta pereții sunt din placaj nu sunt din beton ca și in România. Așa sunt făcute toate casele cu podeaua dintr-un strat de parchet si atâta tot pe urmă cealaltă camera nu au dușumea prin care să nu treaca sunetele.
Acum mă gândesc să îmi iau inima in dinti că mi-sa faăcut puțină foame să mă duc pe lângă scoprii.
Nici nu știu la cât de perfide sunt dacă nu cumva pun ZARELE în mâncare doar așa ca să se răzbune
că de la asemenea oameni te poți aștepta la orice!

| anonim_4396 explică (pentru iuliaOK):

Eu nu prea imi doresc sa ma mut pentru ca ma astept sa plece ele din casa. apoi sa cumpar impreuna cu fratele meu o casa mai mare sau un spatiu industrial mare
o hala mare sa facm casa mare si service tot acolo unde avem casele
ca si cand ar fi 2 apartamente intr-o fabrică

vrem sa facem o mica fabricuță si service auto si atelierul nostru de reparatii diverse utilaje industriale echipamente masinarii masini-unelte
si ne-ar place ca acest service sa fie foarte apropae de casa chiar in curte

pentru ca noi asa am cresct, bunicul meu proiecta motoare de avioane si le incerca
repara motociclete si câte o data ceasuri
si era sculeor matriteor armurier si aveam o hala lângă casa in care el tot lucra si ne-a invățat așa cu atelierul in curte

| iuliaOK a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te, frate și mănâncă. Dacă alta metoda nu exista, le eviți cât poți și aia e.

| iuliaOK a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta spun, dacă nu vrei sa o dai afara, măcar spune-i ca e casa ta și poți sa o dai afara. Știi chestia aia cu "dacă mai plângi, te dau la țigani"?))) Tu spune-i ca o dai afara și prostii d-astea. Eu dacă eram în locul tău, nu o lu cu vorbe, treceam direct la fapte. Ma durea în 3 litere de "prietenia" aia dintre mame. Nu exista respect, liniște și pace, jet de unde ai venit. Simplu.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Esti schizofrenic, tataie

| Eclectica a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Esti mai direct ca mine?

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Eclectica):

Ar trebui sa fie toata lumea. Omul delireaza.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

De ce ai sters intrebarea zilog? Apropo zilog, tu aveai un bebelus la avatar acum un an?