| anonim_4396 a întrebat:

AM O MARE PROBLEMĂ CU O FATĂ ÎNGÂMFATĂ și foarte fandosită care locuiește cu mine în aceeași casă.
Este atât de dobitoacă încât de proastă urlă aiurea, needucată pentru că i s-au făcut toate mofturile pentru că mama ei si mama mamei ei si mama mamai mamei ai au proliferat subcultura, incultura au dus-o la rang de artă și ideal de urmat în viață și mama ei este analfabetă, și mama mamei ei a dansat la bară și bunica ei a dansat la bară prin localuri.
Așa că înebunesc cu un asemnea copil care are 9 ani și nu cunoaște toate literele și nici nu vrea să învețe nimic.
Am încercat să o învăț tabla îmulțirii sau alfabetul si s-a luat mama ei de mine și mi-a spus că nici ea nu știe tot alfabetul și nici nu știe tabla îmulțirii așa că să îî las fata în pace.
Dar nu știe nici măcar adunări simple, scăderi simple și nici nu vrea să învețe ci se încăpățânează să o ia doar pe ghicite si nu vrea să gândescă si pune botul si se arată enervată rău de tot dacă vreau să ii explic orice.
Si bagă dulciuri cu sacul în ea atât de multe încât îî atârnă burta peste curea și are sunci care stau valuri valuri si îi este greu să urce de la parter la etajul 1 de parca moare
și nici nu poate să care o sticla de 2 litri de apă pentru că a fost mult prea cocoloșită
și nu vrea să iși spele farfuria din care a mâncat sau dacă dă mâncare pe covor nu vrea să o ridice de jos.
DAR ESTE EXTRAORDINAR DE OBRAZNICĂ.
CUM NU II CONVINE CEVA DĂ CU PUMNII IN MINE, IN FRATELE MEU, IN TOATĂ LUMEA care incearcă să ii spună ceva si ordonă, si urlă, și zbiară de parca toate lucrurile i s-ar cuvine.
Eu sunt om bun și ii dau si ei din mâncarea mea si tot ce vrea ea dar eu sunt ca și un vecin si ea nu apreciaza si nu stie sa spuna mulțumesc pentru nimic.
SI CÂND VEDE CĂ ALȚI OAMENI DORM EA SE OFTICĂ SI URLĂ CA PROASTA in toată casa să derajeze in mod intentionat oameni care merg la muncă toată noaptea.
In dimineața acesta dormeam și eu în sufragerie si vine ea la mine și incepe să îmi spună să mă ridic de pe canapea și o intreb eu dacă ii trebuie ei canapeaua si ea spune că doar se oftică că mă vede că dorm si eu mă ridic si o invit sa ia loc si ea imi spune ca doar dorea să fie nesimțită și că nu are nevoie sa stea jos.
Apoi mă întind eu la loc și ea vine și dă cu pumnii și cu picioarele în mine fără ca eu să îi fi făcut absolut nimic.
De ce îmi permit sa mă intind când ea dorea sa stau in picioare că așa dorea ea?
Apoi se ia de mine că de ce am băut dintr-o sticlă de coca cola cumpărată de mine din banii mei când eu am cumpărat 2 sticle să fie pentru toată lumea ca eu nu sunt zgârcit.
Si daca era sticla mea de coca cola puteam să o beau pe toată și până la urmă totul a culminat ca îmi dă cu un scaun de fier în cap că vrea să mă omoare si tot imi spunea că mă omoară pentru că așa vrea ea să mă omoare. In ideea că așa a apucat-o pe ea.
Si mama ei era in bucătărie și i-am spus ca fata ei mi-a spus că mă omoară fără ca eu să ii făcut absolut nimic și că a ridicat scaunul să îmi dea cu el in cap.
Si mama ei o mare prostănacă, a inceput sa facă faze din alea
hi hi hi ce fany si s-a luat tot de mine să mă certe că eu de ce sunt atât de pârâcios, câți ani am eu și câți ani are fata ei!
Si să îmi fie rușine că sunt atât de pârâcios și m-a amenințat că o să facă ea ședință pentru faza asta și că să văd eu ce o să îmi pățească pielea în momentul în care o să vină și fratele meu șî cumnata mea.

Când mama acestei fete este primită de milă în casă la noi pentru că ea a umblat din creangă in creangă in ultimul timp a alergat după bărbați si a tot folosit-o toti dar pe banii ei și au dat-o afară din casă si până la urmă ajunsese să trăiasca si ea si fata ei doar din 50 euro o lună de zile in altă țără.
Așa că acum dacă stă din mila fratelui meu si a cumnatei mele în casă la ei.
Aș considera că ar fi normal să învețe fata să nu mai facă gălăgie ca o disperată pentru că fata ei râde sau zbiară aiurea si vorbește intenționat tare de plictiseală ca să trezească pe cineva din casă ca să vină să stea cu ea.
In afara de asta mama ei o lasă să fiu eu bonă sau fratele meu si nu ne ascultă fata asta
când noi ii spunem sa se culce, ea stă nopți intregi trează până la ora 4 dimineața cu ochii in telefon si asculta muzica intr-o casa in care trebuie sa fie liniste pentru ca tot timpul doarme câte cineva pentru ca unii muncesc ziua iar altii muncesc noaptea.

Si imi vine să îi dau un pumn în gură să îi puce toți dinții!

Voi ce sfaturi îmi dați!?

Răspuns Câştigător
| iuliaOK a răspuns:

Asta spun, dacă nu vrei sa o dai afara, măcar spune-i ca e casa ta și poți sa o dai afara. Știi chestia aia cu "dacă mai plângi, te dau la țigani"?))) Tu spune-i ca o dai afara și prostii d-astea. Eu dacă eram în locul tău, nu o lu cu vorbe, treceam direct la fapte. Ma durea în 3 litere de "prietenia" aia dintre mame. Nu exista respect, liniște și pace, jet de unde ai venit. Simplu.

46 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Eu de unde sa stiu cum e omu, am dat un raspuns dupa cum vad la astia de au copii, vecini, le da doua la fund si gata! Nu asa ceva mai rau. Pana nu face asa, sa vezi cum se pun un c.r si tipa ca vrea aia, ca nu face aia! Bine, unii din ei, nu toti, la unii nu e cazul de asta.

Scoate cuvantul nepotrivit ca sa nu iti fie sters mesajul maine, caci incalci regulile forumului.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e niciun cuvant nepotrivit. Nepotrivit e sa incurajezi un om vizibil bolnav sa bata un copil.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Eu de unde sa stiu cum e initiatorul, am zis. Ba e nepotrivit cuvantul, ori ce ar fi, atat timp cat nu esti insultat nu ai voie sa insulti, nu conteaza ce as zice. E imaginea forumului in joc, nu e vb de mine, ca eu personal n-am treaba.
Nici daca eu insult nu ai voie sa insulti, dai report la admin! Asa se procedeaza.
Poti zice civilizat ce ai de zis, sau ca n-am zis bine.

| Eclectica a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Esti singurul lucid de pe aici. Semnele de intrebare de la postarea mea anterioara au aparut in locul unui emoticon. Oricum scriem degeaba, omul e in psihoza.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Stai prea mult in casa daca ai impresia ca cineva are o parere buna despre forumul asta. Tu nu ai dreptul sa vorbesti despre civilizatie cand suntem in 2020 si incurajezi violenta fata de un COPIL DE 9 ANI. Daca te intereseaza imaginea forumului, sterge-ti contul. Personaje ca tine si asta de mai sus dau impresia ca site-ul asta e spital de nebuni.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Eclectica):

Multumesc. Stiu. E spital de nebuni aici.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Dar nici sa mi se urce in cap copilul de 9 ani! Ce draci. Acuma daca o luam ca ar fi reala treaba, daca nu e, e altceva.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

1.În 2020 este ilegal sa lovești un copil. 2. Existe și alte metode prin care poți sa te înțelegi cu niște copii. 3. Felul în care scrie o persoana te poate face sa ți dai seama dacă acea persoana are la rândul ei anumite probleme

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Daca merge cu alte metode, clar ca intai se aplica alea, dar am banuit ca deja s-au aplicat alea, ca nu vi aici sa spui daca n-ai facut tot ce ai putut ca sa fie bine, asa gandesc eu.
Nu neaparat, nu ma iau dupa cum scrie ci dupa continut, de multe ori omul spune transpunand ce simte in momentul ala ca si mod de a scrie, depinde si de om aici.

Eram in parculet jos si era o tipa cu un copil, plangea ca nu vrea colo, sau ca nuuuuu, aaaa, pana nu i-a dat doua la fund, nu s-a potolit. Ori ce zicea nu tinea "lasa mama ca mergem dupa aia acolo, ca...", nimic nene.
Lasa tu, stii ce perversi sunt unii copiii? Profita si ti se urca in cap, mai e nevoie uneori la unii din ei care-s fieru dracu, si de masuri coercitive in limita bunului simt.
Ca daca e un copil de calitate, nu ajungi acolo clar in mod automat.

Nu uita ca fetele mostenesc caracterul tatilor, si baietii al mamelor in marea majoritate! Deci genetic poate fi fieru dracu indif de educatie, si atunci procedezi, ca n-ai ce face, sau ajunge sa te conduca el pe tine.
Si cand vede ca n-are incotro, se potoleste, stie ffff bine care-i sunt puterile.
Nu stiu anul 2020 dar genetica e aceiasi, rautate, santaje si altele din partea unor copii cu material genetic tembelic.

Dar in general cand ceri ajutor aici sau altundeva, indiferent de problema, se presupune ca ai facut tot ce ai putut sa rez problema, nu ca n-a facut nimic si se plange, zic la general.
Adica daca zic "aplica alte metode", eu consider ca nu e nevoie sa zic, ca deja le-a incercat!

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Copil de calitate? Tu te auzi?

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

De ce ai sters intrebarea zilog? Apropo zilog, tu aveai un bebelus la avatar acum un an?

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Da, sunt copii cu caractere bune genetic si altii ai dracu, de multe ori a auzi "e nesuferit ca ma-sa", sau "e ca tacs-u, asa era si asta cand era mai mic".
Si ti-am zis regula de mostenire al caracterului, si e aceiasi regula ca si la mostenirea de boli cronice, ai sa observi si asta daca verifici, deci zic fapte. Si se cam aplica si la figura, o sa vezi ca fetele cam seamana cu tatii.
Bine, nu in toate cazurile, doar in majoritatea cazurilor.

De ex prietenul meu e mai sufletist, fata lui e la fel, s-a simtit de mult! Dar tot la fel de incapatanata ca el, zici ca el e leit la caracter.
Prietena fetei lui e cam opusul, si cand.s-a analizat treaba, taica-su e asa!
Pe unii ii educi si ies ok, pe altii la fel si ies mai putin okey.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt copii! Oricum ar fi. Sa-ti pui mintea cu un copil, cand nici nu esti parintele lui, trebuie sa fii bolnav. Ai o problema cu copilul, discuti cu PARINTELE. El e de vina pentru ce se intampla cu el. Nu dai in copil ca un animal. Debililor!

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu e oricum ar fi, ti-am explicat, daca intelegi bine, daca nu intelegi iarasi bine, te-am pus sa si verifici ce ti-am zis.
Sunt copii mai buni, altii mai rai.
Daaa, sa las maine poimaine sa ma ia si la bataie, ca nu-mi pun mintea. Daca il educ omeneste si e al darcu, schimbam registru, nu ca intr-un animal, ti-am zis cum.

Sa veeezi ce cuminte e apai cand vede ca nu ii mere, daca-l lasi, isi ia in cap din ce in ce si apoi il scapi de sub control, bine, asta cand nu au mers deloc metodele care trebuie.
Speculeaza "lasa ba ca tata, mama-s prosti, nu-si pun minte acu mine, la sa ma p pe ei".
Nu merge.
Un copil okey, intelege de vorba buna, raspunde la o educatie buna. Nu se ajunge niciodata sa se discuta de coercitie fizica intr-o masura decenta.
Asa ca daca s-a ajuns aici desi parintii au facut ce trebuie, e grav.

Normal ca, cu parintele discuti, eu ma refer in cazul parinte-copil, nu strain-copil.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Ti-e frica sa nu te ia la bataie un COPIL DE 9 ANI rolling on the floor Luati-va de mana si mergeti la psihiatru. Si puneti niste carnita pe voi, ca trebuie sa aveti maxim 30 de kg sa va fie frica de un copil. Ba, nu degeaba aveti 40 de ani si stati pe TPU.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu e vb de bataie, asta ai inteles? Zic asa figurat, sa te domine el, sa faci ce vrea, si daca nu vrea, sa urle, sa tipe, sa se poarte urat, cum multe cazuri vad, ca doar am si eu prieteni, fosti colegi de generala, liceu, care au copii, cativa au probleme cu ei, si asa a mers, ceilalti nu prea au probleme, se inteleg de vb buna cu ei, ce-i drept sunt majoritari astia, deci 60 de fosti colegi am, un prieten, doua verisoare cu copii.
Nu-s prea multi aia cu probleme din astia, dar sunt, care au "Cerut" o corectie decenta fizica.

Maaaama sa vezi, nu vroia sa-i ia o ciocolata, s-a pus jos sa planga, nu vroia sa se mei ridice, doamne, degeaba a zis ca are kg in plus si ca trebuie sa slabeasca, ca nu e sanatos, ca asa. Degeaba ii zicea ce ii zicea, ca nimic, pana la urma ma-sa l-a ridicat, i-a dat doua la fund si gata. Sa ai tu fier dracu ca astia, sa te vad ce faci.