| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problemă. şi sunt disperat Vreau în vacanţa de vară(trec în a X-a) să mă transfer de la mate-info intensiv info la profilul filologie bilingv engleză în cadrul aceluiaşi liceu(CNVA), dar părinţii mei nu sunt de acord.Motivele mele sunt următoarele: nu înţeleg absolut deloc fizica(abia am reuşit să scot pe primul semestru media 5),la matematică,biologie şi informatică scârţâi destul de rău, (deci efectiv simt că nu am înclinaţii spre real), dar îmi plac; româna, engleza, franceza, şi geografia.Cum aş putea să-i conving să mă lase să mă transfer? Viitorul meu depinde foarte mult de acest transfer! Mulţumesc mult

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Continua sa insisti si ca un om matur care vad ca esti spune-le direc ca tu esti constient ca in ritmul asta nu vei putea termina liceul. In schimb cu media de la bilingv vei putea intra la orice facultate. Fa-i sa inteleaga, insista pana cand cedeaza. Apeleaza si la bunicii tai, care au influenta asupra copiilor lor(parintii tai), la unchi, matuse, diriginte.

1 răspuns:
| IloveME a răspuns:

Poi explica-le situatia si sunt sigura ca vor intelege!
Mai bine un baiat exemplu decat corigent la materiile de baza! spune-le ca nu te pricepi deloc si cel mai bine este sa te schimbii la alt profil!
O noapte placuta iti doresc!