| EmilyWasHere a întrebat:

Am o mica intrebare. Ca sa-mi fac un site org trebuie sa platesc? Am gasit de unde se face unul [ http://www.pir.org/home ], dar nu stiu daca e gratis sau nu. Stie cineva cum e?

Răspuns Câştigător
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Ca sa iti gaci un site trebuie sa stii cum sa ti-l faci.
Daca vrei cu.org inseamna ca ai o organizatie guvernamentala sau neguvernamentala.
Daca vrei sa iti faci un site.org,.com,.net atunci incearca wordpress.com plus ca e simplu; iar o alta varianta ar fi pe blogger.com si iti iei domeniu de unde vrei tu chiar si de la wordpress.com.
Sper ca te am ajutat.

1 răspuns:
| Leandro a răspuns:

Da, trebuie sa platesti!

Iti recomand www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog, in mod gratuit. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si domeniu gratuit!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu (de tip nume.ucoz.ro sau com), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!