| IceCream22 a întrebat:

Am o porblema de la fizica. Suna cam asa : cum trebuie sa pozitionez oglinda ca laserul ( raza incidenta) sa cada intr-un anumit punct ( raza reflectata ), iar unghiurile reflexie sa fie egal un unghiul de incidenta? :-ss Pls, ajutor! dau funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce mm vrei sa ti-o fac eu? mars dracul la meditatii sau fi atenta in clasa

| AkexD a răspuns:

Tre` sa pozitionezi oglinda astfel incat unghiul dintre raza incidenta si cea reflectata sa aiba 90 grade.sau mai simplu, raza reflectata cat si cea incidenta sa fie la 45 grade de suprafata oglinzii.
Bafta!

| тøхх a răspuns:

Să nu crezi că te jignesc.
Tu trebuie să îţi faci temel.batting eyelashes
Nu noi.
Dacă nu şti, mergi la şcoală şi îi spui învăţătoarei/învăţătorului,
că nu ai ştiut.
O zi bună!
Bye, bye!

| RainDrop a răspuns:

O mai gawd, fi atenta in clasa sau du-te la pregatire! m-am saturat sa citesc intrebarile astea tongue