| grgSolii a întrebat:

Am o problemă. Ieri la ora de istorie eram obraznic. Profu(care e vecinul meu) m-a avertizat să stau cuminte. La un moment dat s-a enervat, a deschis catalogul și mi-a pus un punct la purtare.M-a amenințat că îmi face referat.L-am văzut că s-a dus în cancelarie a lăsat catalogul s-a urcat în mașină și a plecat, fără să-mi facă vreun referat.Un profesor nu îți poate scădea nota la purtare el poate doar să propuna scăderea notei in consiliul profesoral, dar pentru asta trebuie să-ți facă referat și nu mi-a facut.E vecinul meu, l-am ajutat asta vara într-o grămadă de chestii și a spus că rămâne dator.E un om de treabă și cred că a vrut doar să mă sperie că sa-i liniștească și pe ceilalți.Plus că ceilalti s-au bătut cu apa in ora, profu i-a văzut dar nu le-a spus nimic. Sunteți de acord cu ideea mea, că a vrut doar să mă sperie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca nu iti va face referat cu propunere de scadere. Ar fi bine sa vorbesti cu el si sa-ti ceri scuze.
De altfel scaderea mediei semestriale la purtare se face de catre diriginte cu consultarea consiliului clasei.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, probabil a vrut sa te sperie. Dar stai și tu cuminte la ora lui și du-te și scuza-te.

| Element2931 a răspuns:

Are timp sa se ocupe de tine.