| Anomim2025 a întrebat:

Am o problema la facultate.

La doua materii ideea e ca profesorii predau la cursuri teorie mereu si mereu, iar la seminare lucram foarte putin.

Trebuie invatat mult "ca robotul" pentru practica facem mai greu.

Ce sfaturi ati avea?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Nu este numai cazul facultatii tale, eu de ex sunt la fac privata dau si bani si surpriza nu facem mare lucru practic...sooo trage tu concluziile.

| Anomim2025 explică (pentru Eduard619):

La restul materiilor unde facem și multă practică când citesc teoria acasă îmi intră în cap instant.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci decat eventual sa lucrezi singur mai mult in particular.

| leapșa a răspuns:

Vezi poate ceilalti colegi fac pregatire intre ei. De obicei asa se face la materiile mai grele, mai de neinteles.
N-ai pe unul mai bun pe acolo sa te ajute? Chiar de-ti cere ceva, da-i, macar ai un ajutor.