| florin08p a întrebat:

Am olimpiada nationala luni si sunt intr. o stare in care nu mai stiu nimic. spuneti-mi ce sa fac.straight face

Răspuns Câştigător
| DeepEyesClaudia a răspuns:

Uau, felicitari! Si mult mult succes! Eu cred ca daca ai ajuns pana aici, cu siguranta stii cum sa te descurci mai departe. Cu o seara inainte fa o baie calda, mananca ceva usor, iar inainte de olimpiada bea putina apa. Acum e logic sa ai senzatia ca nu stii nimic, dar ai sa vezi cand o sa ai subiectele in fata o sa spui: "O, asta e usor. Asta am invatat."

Muuulta bafta! Dar apropo, la ce materie ai olimpiada?

3 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Trebe sa te linistesti, sa te gandesti ca este usor daca stii acum trebuie sa stii si acolo si sa faci sa nu ai emotii. Sper ca te-am ajutat.

| jerry_8533 a răspuns:

Salut faci un dus cu multa spuma si aburi apoi bagate in pat si bea o bere rece dar nu singur? pote iti vine mintea pentru olimpiada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit, dacă ai învățat nu ai cum să uiți. Poate e doar de la oboseală sau ai un lapsus. Din moment ce ai pornit cu ideea asta, e ca și când te-ai autoconvinge că nu știi. Ba da, știi.
Păi uite ce poți face :
- mai citește o dată înainte si recapitulează ce ai învățat
- gândește-te că olimpiada este luni și mai ai o zi de relax, nu peste o oră
- odihnește-te și lasă teama, fă ceva plăcut ție.
Baftă la olimpiadă!