| Frank51 a întrebat:

Am picat bacul cu 5, 65, la romana am luat 6, 7 la matematica am luat 5 fix, si la biologie am luat 5, 25. Ma tot gandesc ce proba sa aleg pentru a doua sesiune dintre matematica si biologie, din moment ce notele sunt relativ mici. Nu am pretentii sa iau bacul cu 7-8, sa fie doar peste 6. La matematica nu ma descurc prea bine, dar nici cu biologia nu sunt inca familiarizat, credeti ca mai bine incep sa tocesc la biologie decat sa ma chinui la mate? Pe ce ar trebui sa ma axez?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La matematica sa exersezi mai mult invatand formule si exersand la exercitii de tipul celor care se dau la bac(faci variante, cate poti), asta pentru a putea stapani foarte bine macar subiectul I si al II-lea. La bio nu te chinui sa tocesti, doar sa citesti si sa intelegi, problemele sunt usoare acolo. In final, trebuie sa promovezi la amandoua. Eu iti urez succes! A doua incercare sper sa fie mai buna. Da tot ce poti!