| cristalinu a întrebat:

Am probleme cu ochii nu vad bine de departe si nu vreau sa port ochilari am auzit ca sunt niste exercitii pentru ochi care te ajuta sa vezi bine, care sunt ele?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ochelarii iti dau distinctie. Poarta-i! Exercitiile de inlaturare a miopiei sunt mituri.

| MariaE a răspuns:

Nu exista esercitii pentru miopie, dar daca nu vrei sa porti ochelari, poti purta lentile ( divergente ).

| Alin0396 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa te duci la un control oftalmologic, nu e de glumit, iti spun din proprie experienta, sunt circa 10 ani de la prima pereche, insa cu timpu am renuntat la ei din cauza glumelor facute... insa acum am din nou nevoie, nu e de glumit cu probleme astea, du-te la un control cel mai bine

| Radu284 a răspuns:

Nu am incercat, nu stiu daca functioneaza pentru oricine, dar... http://motoring.howzit.msn.com/......ove-vision