| AlexandruSC a întrebat:

Am pus recent 5 lei pe un bilet la pariuri sportive, pe sistemul de joc "sistem 6/11" iar pe bilet îmi scrie castig maxim 657 de lei, dar daca scanez codul qr îmi scrie ca am castig de 8 bani, de ce?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citeste regulamentul jocului si vei afla!

| Silviu0792 a răspuns:

Tu castigi suma de 657 de lei doar daca nimeresti 11/11 si nimerind doar 6 te-ai ales cu 8 lei ....doar ce credeai ca dai lovitura este laughing) pun 6 nimeresc atatea din 11 si iau suma maximarolling on the floor)

| AlexandruSC explică (pentru Silviu0792):

Suma maxima la toate cele 11 meciuri era mai mare de 10000 de lei, iar pe măsură ce scădeam din meciuri scadea si suma, iar la 6 meciuri din 11 am obținut suma de 650 apoximativ

| Silviu0792 a răspuns (pentru AlexandruSC):

Nu stiu nici eu nu le-am inteles de 10 ani de cand joc poate ai pus baze, in fine, habar nu am

| mentholinks a răspuns (pentru AlexandruSC):

Era 10000 de lei daca nu puneai sistem. Cand pui sistem e ca si cum ai fi pus zeci, de bilete, combinatii.

| Silviu0792 a răspuns (pentru mentholinks):

Asta am incercat sa ii explic si eu mai ales ca pe bilet la sistem scrie mare SE CASTIGA 700 de lei cu 11 combinatii din 11 bifate...

| mentholinks a răspuns (pentru Silviu0792):

Da, pai la 6 din 11 cred ca sunt vreo 1000 de combinatii sau mai multe cate 6 meciuri. Miza se imparte la numarul de combinatii, deci ar veni vreo 0.1 bani pe varianta ori cotele la cele 6 meciuri prinse iese 8 bani, si ala e castigul.

| Silviu0792 a răspuns:

Oricum iti spun din experienta e un fel de pacaleala asta in cel mai rau caz te alegi cu castig destul de mic, un fel de pariu sansa mi-au zis multe casierite ca e inutil sistemul asta de joc, mai cauta bine in regulament citeste cum trebuie, doar tu traiesti cu impresia ca acest sistem a fost creat in avantajul pariorului ai FEBRA MARErolling on the floor)

| AlexandruSC explică (pentru Silviu0792):

Nu am trăit cu vreo impresie, doar ca pe bilet am pus 5 lei și-mi scrie ca am cota de 7, de aia a fost mirarea mea când am vazut acolo 8 bani

| Silviu0792 a răspuns (pentru AlexandruSC):

Iti mai zic odata poate gresesc tu ai luat 6 din 11 da si in functie de cotele pierdute si alea 6 prinse ti s-a facut un calcul si ti-a ramas 8 ron din aia 700, acum pricepi?

| Silviu0792 a răspuns:

Mi-a zis un prieten inrait bagat mai rau decat mine in boala asta care joaca sume de nici nu visez eu noaptea... ca acest sistem te dezavantajeaza mai rau ca la pariul sansa, adica daca pierzi un meci din 11 la pariuri sansa sa iei o suma mult mai mare decat ai fi jucat biletul in sistem

| Yova a răspuns:

Pentru ca ai pierdut